Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 23 липня 2019 11:59
Новини: Політика
14685

Уряд удосконалить національне законодавство щодо біженців

Кабінет Міністрів пропонує привести національне законодавство України щодо біженців та осіб, які потребують додаткового чи тимчасового захисту, у відповідність з міжнародною системою захисту. Відповідний законопроект, що був розроблений Міністерством юстиції, ухвалений сьогодні, 12 жовтня, на засіданні Кабінету Міністрів. Про це ІМК повідомили у прес-службі відомства.

 

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, необхідність реформування національного законодавства щодо біженців постала з урахуванням сучасного стану міжнародного права.

Так, пояснив міністр, події у світі протягом останніх десятиліть засвідчили, що є багато груп осіб, які не підпадають під визначення біженець в розумінні Конвенції про статус біженців 1951 року, але потребують захисту, наближеного до того, яким користуються біженці. Зокрема, в міжнародному праві з’явилося поняття “тимчасового захисту”, що стосується осіб, які вимушені шукати притулку внаслідок бойових дій, техногенних катастроф, природних катаклізмів тощо.

У проекті Закону пропонується визначити порядок визнання особи біженцем або особою, яка потребує допоміжного захисту, порядок втрати та позбавлення статусу біженця, надання допоміжного захисту, надання та припинення тимчасового захисту в Україні, правовий статус біженців та осіб, які потребують допоміжного захисту і яким надано тимчасовий захист в Україні.

Законопроектом пропонується також встановити єдину процедуру визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, порядок втрати та позбавлення статусу біженця, додаткового захисту тощо.

Найближчим часом, повідомив О.Лавринович, проект закону буде поданий на розгляд до Верховної Ради України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...