Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 12:31
11520

Від заборони "секонд хенду" постраждають малозабезпечені громадяни України – опитування

Одним із найвагоміших критеріїв ідентифікації споживача вживаного одягу є рівень його доходів, коли, з одного боку, є потреба гарно одягатись при обмежених ресурсах, а з іншого – одягатись хоч якось при мінімальних ресурсах. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного соцгрупою "Рейтинг" "Секонд хенд" в Українi: ставлення громадян до заборони i можливi наслiдки такого рiшення", які має в розпорядженні ІМК.

Згідно з даними опитування, найбільше користувачів "секонд хенду" серед респондентів з рівнем доходів менше 1000 гривень на місяць (45,39% опитаних).
85% опитаних вважають, що від заборони "секонд хенду" постраждають малозабезпечені громадяни України.
"Варто також зазначити, що користувачами "секонд хенду" є не лише малозабезпечені. Так, третина респондентів з доходами від 2000 до 3000 гривень і понад 3000 гривень на місяць також є користувачами "секонд хенду", - зазначили соціологи.
У соцгрупі "Рейтинг" зауважили, що стала помітною певна еволюція якості споживача: "Якщо для респондентів, які користувались вживаним одягом раніше (а зараз припинили це робити) головною причиною була відсутність коштів на купівлю нових речей (38%), то для сьогоднішніх користувачів – "секонд хенд", у першу чергу, це якісні речі за доступні ціни (64%). Крім того, сьогодні 45% респондентів іде на "секонд" через відсутність коштів, 27% - бачать у цьому можливість серед вживаних речей знайти новий одяг, 23% - дешево придбати одяг модних "брендів", 14% - доступний дитячий одяг".

Соцдослідження проводилося майже в усіх регіонах країни з 4 по 11 жовтня 2010 р. Було опитано 2 000 респондентів віком від 18 років і старші.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...