Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 17:55
Новини: Економіка
9360

На Львівщині виплачено 82,5 млн грн заборгованої зарплати

Прокуратурою Львівської області в поточному році проведено перевірки, які сприяли поновленню порушених конституційних прав громадян на отримання заробітної плати. Про це ІМК повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.

Завдяки втручанню органів прокуратури, заборгованість з виплати заробітної плати в регіоні, у порівнянні з початком року, зменшилась на 20 млн грн і становить нині 63 млн. Для проведення перевірок на найбільших підприємствах-боржниках з виплати заборгованої заробітної плати та вивчення роботи з цих питань міськміжрайпрокурорів і контролюючих органів у сфері оплати праці розпорядженням прокурора Львівської області в апараті прокуратури створено 3 опергрупи.

Як засвідчили результати таких перевірок, непоодинокими є факти безпідставної невиплати заробітної плати працівникам за наявності коштів на рахунках підприємств та спрямування їх на інші видатки, що суперечить вимогам ст.ст. 15, 24 Закону України "Про оплату праці".

Загалом, у поточному році прокурорами Львівщини у вказаній сфері порушено 122 кримінальні справи, 112 з яких з обвинувальним висновком скеровано до суду, внесено 109 протестів, 727 приписів і подань про усунення виявлених порушень, за результатами розгляду яких притягнуто до відповідальності 434 посадові особи. На вимогу прокурорів відшкодовано 82 млн 564 тис. грн заборгованої заробітної плати. Крім того, органами прокуратури області подано до суду в інтересах громадян заяв про стягнення нарахованої та невиплаченої їм заробітної плати на загальну суму 9 млн 568 тис. грн, за результатами розгляду яких, видано 1941 судовий наказ про стягнення на користь позивачів 7 млн 219 тис. грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...