"Я не заперечую причетність до цього ДТП": суддя Тандир і його захист наполягають на цілодобовому домашньому арешті

"Я не заперечую причетність до цього ДТП": суддя Тандир і його захист наполягають на цілодобовому домашньому арешті

Київ  •  УНН

27 травня 2023, 18:51  •  1231397 перегляди

КИЇВ. 27 травня. УНН. Під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу суддя Олексій Тандир, який скоїв ДТП на блокпосту, в результаті якої загинув нацгвардієць, сказав, що "не заперечує" свою причетність до інциденту і наполіг на цілодобовому домашньому арешті. За його словами, він "не розуміє", як може вплинути на кримінальне провадження, цитуючи підстави для арешту, передає УНН.

Цитата

"Я підтримую своїх захисників... Я розумію, я не заперечую причетність до цього ДТП... Але я хочу, щоб всі обставини були об'єктивно встановлені, і я понесу ту відповідальність, яку мені призначить суд, відповідно до розгляду даного кримінального провадження", - заявив Тандир у залі Печерського районного суду Києва. 

Він додав: "Після вчинення ДТП я нікуди не тікав, я не ховав ніякі речі, я був одразу затриманий... Я був в кайданках... Потім мене ще вдарили. У мене була травма в березні, я зламав основи кістки черепа, і в мене голова крутилася, в мене був стрес. Мені викликали швидку, і це в документах підтверджено. Там, до речі, в мене був дуже великий тиск. Я дихати не міг".

Деталі

Крім цього Тандир зазначив, що "виконував усі розпорядження", і перебував після скоєного інциденту у стані "сильного стресу".

"Я був у стані стресу дуже сильному, і лише прийшов у себе, коли був у другій, чи у третій лікарні, почав об'єктивно оцінювати, хоч чути когось", - продовжив він.

Оцінюючи ризики, які були оголошені правоохоронними органами, як підстави для арешту, Тандир вказав, що "не розуміє", як може "знищити, спотворити" речові докази, оскільки необхідна інформація, докази та зразки були зібрані. Також додав, що "не розуміє", як може незаконно впливати на Державне бюро розслідувань чи експертів, перешкоджати іншим чином кримінальному провадженню.

"Переховуватися від органів досудового розслідування я не збираюся, бо в моїх інтересах встановити все", - заявив суддя.

Він підкреслив: "Цілодобовий арешт, на мою думку, повністю виключить ці ризики. Перешкоджати іншим чином кримінального провадження я не знаю, я давав пояснення, що я і покази буду надавати, і у слідчих діях усіх брати участь. Це для мене не проблема, бо я сам зацікавлений в об'єктивному розгляді цієї справи надалі".

Раніше

У ніч на 26 травня суддя Олексій Тандир, голова Макарівського районного суду Київської області, збив на смерть нацгвардійця на блокпосту в столиці. Суддю було затримано на місці.

Київська міська прокуратура повідомила УНН, що розпочала розслідування за ч. 3 статті 286-1 Кримінального кодексу (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння, що призвело до смерті потерпілого).

27 травня Вища рада правосуддя на засіданні задовольнила подання заступника генерального прокурора про надання згоди на утримання під вартою судді, якого підозрюють у вчиненні смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння.

Після рішення ВРП столична прокуратура невідкладно направила на розгляд до Печерського районного суду клопотання про обрання підозрюваному судді Олексію Тандиру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суддя Тандир не захотів відповідати на запитання журналістів, чому сів за кермо

Новини по темi
"Я не заперечую причетність до цього ДТП": суддя Тандир і його захист наполягають на цілодобовому домашньому арешті

"Я не заперечую причетність до цього ДТП": суддя Тандир і його захист наполягають на цілодобовому домашньому арешті

27 травня 2023, 18:51  •  1231397 перегляди
Нова пожежа на росії: горить меблева фабрика - росЗМІ

Нова пожежа на росії: горить меблева фабрика - росЗМІ

27 травня 2023, 18:35  •  592303 перегляди
У Луганську окупанти передали пологовий будинок у розпорядження "вагнерівцям"

У Луганську окупанти передали пологовий будинок у розпорядження "вагнерівцям"

27 травня 2023, 18:26  •  326661 перегляди
Сумщина: ворог 18 разів обстріляв прикордонні громади області

Сумщина: ворог 18 разів обстріляв прикордонні громади області

27 травня 2023, 18:23  •  413958 перегляди
Авіація ЗСУ за добу завдала чотирьох ударів по окупантам та їх військовій техніці

Авіація ЗСУ за добу завдала чотирьох ударів по окупантам та їх військовій техніці

27 травня 2023, 18:09  •  417546 перегляди
ДТП зі смертю нацгвардійця: суддю Тандира відправили під варту на два місяці

ДТП зі смертю нацгвардійця: суддю Тандира відправили під варту на два місяці

27 травня 2023, 18:07  •  597064 перегляди
Теніс: Світоліна стала чемпіонкою турніру WTA у Франції, обігравши росіянку

Теніс: Світоліна стала чемпіонкою турніру WTA у Франції, обігравши росіянку

27 травня 2023, 18:05  •  956117 перегляди
Анонсували "відпочинок" у літніх таборах на території рф: окупанти продовжують вивозити дітей з Луганщини

Анонсували "відпочинок" у літніх таборах на території рф: окупанти продовжують вивозити дітей з Луганщини

27 травня 2023, 17:54  •  450523 перегляди
Зеленський: наступний тиждень зробимо сильним із погляду співпраці з партнерами

Зеленський: наступний тиждень зробимо сильним із погляду співпраці з партнерами

27 травня 2023, 17:47  •  531177 перегляди
На черзі є нові, більш масштабні санкційні пакети - Зеленський

На черзі є нові, більш масштабні санкційні пакети - Зеленський

27 травня 2023, 17:34  •  423307 перегляди

"Я не заперечую причетність до цього ДТП": суддя Тандир і його захист наполягають на цілодобовому домашньому арешті

Під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу суддя Олексій Тандир, який скоїв ДТП на блокпосту, в результаті якої загинув нацгвардієць, сказав, що "не заперечує" свою причетність до інциденту і наполіг на цілодобовому домашньому арешті. За його словами, він "не розуміє", як може вплинути на кримінальне провадження, цитуючи підстави для арешту, передає УНН.

Кримінал та НП • 27 травня 2023, 18:51  •  1231397 перегляди
"Я не заперечую причетність до цього ДТП": суддя Тандир і його захист наполягають на цілодобовому домашньому арешті

Нова пожежа на росії: горить меблева фабрика - росЗМІ

росЗМІ та Telegram-канали повідомляють про пожежу на меблевій фабриці, передає УНН.

Новини Світу • 27 травня 2023, 18:35  •  592303 перегляди
Нова пожежа на росії: горить меблева фабрика - росЗМІ

У Луганську окупанти передали пологовий будинок у розпорядження "вагнерівцям"

У Луганську окупанти передали пологовий будинок №2 у розпорядження пвк "вагнер", передає УНН із посиланням на зведення Генштабу.

Війна • 27 травня 2023, 18:26  •  326661 перегляди
У Луганську окупанти передали пологовий будинок у розпорядження "вагнерівцям"

Сумщина: ворог 18 разів обстріляв прикордонні громади області

Протягом доби російські окупанти здійснили 18 обстрілів прикордоння Сумщини, повідомляє Сумська ОВА, пише УНН.

Війна • 27 травня 2023, 18:23  •  413958 перегляди
Сумщина: ворог 18 разів обстріляв прикордонні громади області

Авіація ЗСУ за добу завдала чотирьох ударів по окупантам та їх військовій техніці

Авіація сил оборони за добу завдала 4 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки противника, а також 3 - по зенітно-ракетних комплексах, передає УНН із посиланням на зведення Генштабу.

Війна • 27 травня 2023, 18:09  •  417546 перегляди
Авіація ЗСУ за добу завдала чотирьох ударів по окупантам та їх військовій техніці

ДТП зі смертю нацгвардійця: суддю Тандира відправили під варту на два місяці

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці, голові Макарівського районного суду Олексію Тандиру, який в ніч на 26 травня на смерть збив нацгвардійця на блокпості у Києві. Про це інформує УНН.

Кримінал та НП • 27 травня 2023, 18:07  •  597064 перегляди
ДТП зі смертю нацгвардійця: суддю Тандира відправили під варту на два місяці

Теніс: Світоліна стала чемпіонкою турніру WTA у Франції, обігравши росіянку

Українська тенісистка Еліна Світоліна стала чемпіонкою турніру WTA у Страсбурзі, перемігши у фіналі росіянку. Про це пише УНН з посиланням на Великий теніс України.

Спорт • 27 травня 2023, 18:05  •  956117 перегляди
Теніс: Світоліна стала чемпіонкою турніру WTA у Франції, обігравши росіянку

Анонсували "відпочинок" у літніх таборах на території рф: окупанти продовжують вивозити дітей з Луганщини

Російські загарбники цинічно продовжують здійснювати незаконне вивезення дітей із тимчасово захоплених територій Луганської області, передає УНН із посиланням на зведення Генштабу.

Війна • 27 травня 2023, 17:54  •  450523 перегляди
Анонсували "відпочинок" у літніх таборах на території рф: окупанти продовжують вивозити дітей з Луганщини

Зеленський: наступний тиждень зробимо сильним із погляду співпраці з партнерами

Наступний тиждень Україна зробить сильним із погляду співпраці з партнерами. Про це сказав Президент України в своєму традиційному відеозверненні, пише УНН.

Політика • 27 травня 2023, 17:47  •  531177 перегляди
Зеленський: наступний тиждень зробимо сильним із погляду співпраці з партнерами

На черзі є нові, більш масштабні санкційні пакети - Зеленський

Україна продовжить санкційні кроки, і на черзі є нові санкційні пакети – ще більш масштабні. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський в своєму традиційному відеозверненні, передає УНН.

Політика • 27 травня 2023, 17:34  •  423307 перегляди
На черзі є нові, більш масштабні санкційні пакети - Зеленський