Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 22 травня 2019 18:41
Новини: Київ
15735

Голова ВСУ запропонував ВРЮ звільнити суддю Шевченківського райсуду

Голова Верховного Суду України Василь Онопенко запропонував Вищій раді юстиції розглянути питання щодо звільнення з посади судді Шевченківського районного суду м. Києва у зв’язку з порушенням нею присяги судді. Про це ІМК повідомили у прес-службі ВСУ.

"Аналіз наявних матеріалів свідчить про численні грубі порушення цією суддею вимог чинного процесуального законодавства України щодо підвідомчості та виключної підсудності справ зі спорів за участю органів місцевого самоврядування, а також матеріального законодавства у земельній і містобудівній сферах", - ідеться в повідомленні.

За даними В.Онопенка, суддею було ухвалено низку рішень за позовами з аналогічними вимогами до одних і тих самих відповідачів, які, вочевидь, не базуються на законі. "Фактично перебравши на себе визначені законодавством функції Київської міської ради, на порушення встановленого законодавством порядку у цих рішеннях суддею вирішувалися питання про надання у власність та оренду громадянам земельних ділянок у різних районах міста Києва, в тому числі віднесених до зон зелених насаджень загального користування", - зазначив голова ВСУ.

Як повідомили у прес-службі, протягом вересня 2009 року – лютого 2010 року суддею було задоволено 14 ідентичних позовів громадян до Київради, Головного управління земельних ресурсів КМДА про визнання права власності на земельні ділянки. "При цьому рішення за заявами різних позивачів з аналогічним предметом позовних вимог приймалися в одні й ті самі календарні дні", - наголосили у ВСУ.

За повідомленням прес-служби, у вищезазначених судових рішеннях було визнано право власності позивачів на земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, зокрема і тих, що розташовані в Печерському та Деснянському районах міста Києва. На підставі зазначеного голова ВСУ запропонував ВРЮ розглянути питання щодо внесення подання про звільнення з посади судді Шевченківського районного суду м. Києва у зв’язку з порушенням нею присяги судді.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...