Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 11:26
12510

Російські та китайські палеоокеанографи відправляться в Японське море

Перша російсько-китайська експедиція по палеоокеанографії в неділю відправляється з Владивостока в Японське море для вивчення змін клімату в регіоні за останні 200 тисяч років, повідомляє РІА "Новости" з посиланням на представника Тихоокеанського інституту океанології Далекосхідного відділення (ТОИ ДВО) РАН.

"У складі експедиції - 18 російських і 11 китайських вчених. Протягом 45 діб вони будуть вести дослідження на науковому судні "Академік Лаврентьєв". У програмі - роботи на чотирьох ділянках північно-західної частини Японського моря, а також на трьох - в центральній і південній частині Охотського моря", - сказав співрозмовник агентства.

За його словами, основна мета експедиції - реконструкція змін клімату на Далекому Сході за останні 100-200 тисяч років. Для цього вчені будуть вивчати глибоководні морські опади за допомогою спеціальних пробовідбірні пристроїв. Глибини, на яких будуть братися зразки, складуть від 500 до трьох тисяч метрів.

"Крім грунту в ході експедиції дослідники будуть брати проби води з різних глибин для того, щоб дізнатися, які і де проходять течії. Ці результати будуть зіставлені з показниками минулих років, що дасть можливість пояснити деякі зміни клімату в сьогоденні", - зазначив співрозмовник.

Дані про зміни клімату в минулому допоможуть вченим зрозуміти, з чим пов'язані сьогоднішні зміни клімату, а також, можливо, спрогнозувати їх у майбутньому.

"Китайські вчені зацікавлені в цих дослідженнях, оскільки одні й ті ж зміни клімату відбувалися по всій території Далекого Сходу. Дана експедиція - перша в серії спільних російсько-китайських наукових досліджень в галузі вивчення океану і окраїнних морів. У найближчому майбутньому вчені сподіваються відправити подібну експедицію в Берингове море", - додав співрозмовник.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...