Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 20 червня 2019 18:06
Новини: Економіка
13860

За порушення податкового законодавства до Держбюджету надійшло 84,6 млрд грн - ДПАУ

Внаслідок розкриття злочинів, пов’язаних з порушенням податкового законодавства, надходження до Державного бюджету у поточному році збільшились на 15% порівняно з відповідним періодом попереднього року. Про це під час наради керівників правоохоронних органів сказав начальник податкової міліції Державної податкової адміністрації Віктор Шейбут, передає кореспондент ІМК.

В.Шейбут зазначив, що зведений бюджет України отримав 143 млрд грн, а до Державного бюджету надійшло 84,6 млрд грн.

Окрім того, за його словами, за 9 місяців поточного року 1,9 млрд грн ПДВ є предметом розслідування кримінальних справ. Слідство направило до суду 940 відповідних кримінальних справ, з яких 70 стосуються незаконного відшкодування та замаху на відшкодування ПДВ, тоді як за весь 2009 рік було зафіксовано 86 відповідних справ.

Крім того, за словами В.Шейбута, до суду направлено 12 справ щодо скоєння злочинів організованими злочинними угрупованнями та злочинними організаціями, тоді як у 2009 році було зафіксовано 4 відповідні справи.

Начальник податкової міліції наголосив, що 65% кримінальних справ щодо зазначених злочинів порушуються за умов реалізації оперативних матеріалів. У плані боротьби з тінізацією бюджетних коштів, відзначив В.Шейбут, в Україні з квітня проводиться операція "Бюджет", до якої залучені всі підрозділи податкової служби.

"Проведено перевірки більш ніж 22 тис. підприємств високого ризику, які намагалися формувати податковий кредит і незаконно відшкодувати ПДВ з бюджету. Як результат, за рахунок спільних дій вдалося збільшити базу оподаткування ПДВ з 2,5 млрд грн у березні до 5,2 млрд грн у вересні поточного року. Під час проведення операції порушено 167 кримінальних справ", - сказав він.

За словами начальника податкової міліції, за 9 місяців поточного року податкова міліція відмовила в незаконному відшкодуванні ПДВ на суму 6,6 млрд грн, що є кожною п’ятою гривнею, яка була заявлена на відшкодування даного податку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram