Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 16:50
Новини: Економіка
10080

НБУ спростував заяву Ю.Тимошенко про виведення 18,2 млрд дол. в офшорні зони

25 жовтня в засобах масової інформації з посиланням на заяву лідера партії "Батьківщина" Ю.Тимошенко з’явилася інформація відносно виведення за 8 місяців року 18,2 млрд дол. в офшорні зони. Однак ці цифри ніяким чином не кореспондуються з офіційною статистикою виведення капіталу з України, що зокрема включає непродуктивний відтік капіталу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ, яке є в розпорядженні ІМК.

 

"За оцінками Національного банку України, непродуктивний відтік капіталу за перші 8 місяців року становив лише 17 млн дол. Тоді як обсяги непродуктивного відтоку капіталу в попередні роки були значно вищі і суттєво скоротилися з початком фінансово-економічної кризи.
Відзначимо також, що офіційна статистика реєструє інвестування капіталів резидентами України за кордон. Зокрема за 8 місяців року обсяги прямих іноземних інвестицій з України становили 681 млн дол., вкладення резидентів у зарубіжні цінні папери – 16 млн дол., зростання закордонних активів українських банків – 1 069 млн дол. Але природа та чинники цих потоків капіталу суттєво відрізняються від непродуктивного відтоку капіталу", - йдеться в повідомленні НБУ. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...