Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 18 червня 2019 22:47
Новини: Здоров'я
9885

У Харкові відкрився радіотерапевтичний комплекс для лікування онкохворих

Сьогодні у державній установі "Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор‘єва НАМН України" відбулося відкриття радіотерапевтичного комплексу "VARIAN", призначеного для лікування онкохворих. Про це кореспонденту ІМК повідомили у прес-службі Харківської ОДА.

Національна академія медичних наук України у 2009 році придбала за кошти державного бюджету для Інституту медичної радіології ім. С.П. Григор‘єва НАМН України сучасний лінійний прискорювач типу "VARIAN" вартістю 20 млн грн.

За сприяння обласної державної адміністрації та Харківської міської ради, за підтримки та безпосередньої участі благодійних фондів Ю.Сапронова і О.Фельдмана кошти в обсязі понад 500 тис. грн, необхідні для завершального етапу введення в дію прискорювача, були зібрані та ефективно освоєні.

В Україні щорічно реєструється понад 170 тис. нових випадків захворювання на рак. Ефективне лікування будь-якого онкозахворювання складається з трьох основних складових: хірургії, променевої та медикаментозної терапії. З них променева терапія спроможна забезпечити до 50% виліковності раку за умов своєчасного діагностування, особливо при використанні сучасних технологій світового рівня – лінійних прискорювачів. Принцип їх дії полягає в точному спрямуванні сфокусованих фотонів безпосередньо на структури пухлин.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram