Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 24 травня 2019 22:17
Новини: Політика
8625

М.Томенко: змінилася структура депутатського корпусу місцевих рад

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що більшість депутатського корпусу, обраного 31 жовтня 2010 року, стане складовою місцевої виконавчої влади. Про це ІМК повідомили у секретаріаті віце-спікера.

Цікавим показником, на його думку, є те, що в результаті змін до закону про місцеві вибори змінились кількість і структура депутатського корпусу місцевих рад 6-го скликання. Він зазначив, що кількісні параметри цих змін уже можна окреслити, оскільки всі чинні місцеві ради, відповідно до вимог Закону, вже ухвалили рішення про кількісний склад їхніх наступників.

Так, загальна кількість депутатів місцевих рад буде зменшена на 7908 осіб і становитиме 225 578.

"Однак, це зменшення депутатського корпусу дуже нерівномірно розподілене між різними рівнями рад. Відбулася своєрідна прагматизація й упорядкування депутатського корпусу за їхнім статусом", - наголосив М.Томенко.

Він пояснив, що найбільше скоротиться кількість депутатів нижчого рівня - сільських рад, депутатів районних та районних у місті рад. Це, на переконання віце-спікера, ще раз підтверджує дедалі меншу значимість такого рівня місцевого самоврядування. Водночас М.Томенко відзначив помітне збільшення кількості депутатів інших рад, зокрема, обласних, міських рад великих і середніх міст, міських рад міст районного значення та селищних.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...