Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 20 липня 2019 22:47
Новини: Політика
4005

Потрібне створення державного накопичувальної пенсійної системи - В.Лановий

Пенсійний фонд України є дефіцитним і щороку дефіцит пенсійного фонду зростає. Про це сьогодні на прес-конференції сказав екс-міністр економіки України Володимир Лановий, передає кореспондент ІМК.

«Відома інформація, що пенсійний фонд України є дефіцитним і щороку дефіцит пенсійного фонду зростає. Нагадаю, що в 2000 році пенсійний фонд ще був профіцит ним, тобто збирав більше грошей, ніж видавав пенсій», - сказав В.Лановий.


«Ці кошти використовувались на фасадні ремонти, на інші заходи. І ніхто не думав про те, що буде далі. І от ми зараз маємо таку ситуацію, що вирішити проблему пенсійного фонду в рамках сьогоднішніх відносин держави і суспільства неможливо. В принципі тут є чотири компоненти пенсійного фонду, які потрібно змінювати, щоб збалансувати доходи і видатки пенсійного фонду. Перший це чисельність пенсіонерів, треба просто щоб було менше пенсіонерів. Друге питання, це ставки відрахувань на фонд заробітної плати до пенсійного фонду, що складають у нас 39 відсотків. В Європі таких ставок немає, хоч там солідарна система. В Азії немає навіть таких систем. Тому питання в тому, щоб зменшити ставки відрахувань, які в свою чергу впливають на легальну частину фонду заробітної плати. А у нас легальна частина фонду заробітної плати не перевищує 60 відсотків за експертними оцінками. Але в умовах кризи завжди знижується легальна частина заробітної плати і роботодавець намагається виплачувати основну частину нелегально, в конвертах», - пояснив екс-міністр.


«Система реформ була запропонована ще за Кучми і пропонувала створення державної накопичувальної системи, відрахування до якої ідуть за рахунок громадян. І громадяни мають зі своєї заробітної плати приблизно на рівні 15 відсотків відраховувати в цей фонд. Цього мало, але це мінімальні кошти, які були б варті уваги», - додав В.Лановий.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...