Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
13590

Уряд може підвищити рівень енергетичної безпеки - експерт

Координатор асоціації "Енерготранспорентність", директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар уважає, що, запроваджуючи стандартизовану та міжнародновизнану процедуру забезпечення прозорості в управлінні природними ресурсами в рамках ініціативи та у видобувних галузях (EIEITI), уряд України може підвищити рівень енергетичної безпеки, покращити інвестиційний клімат і зміцнити міжнародну довіру. Таку думку він висловив під час Міжнародної конференції "Формування громадського погляду в галузі транспорентності і транспортування вуглеводню", передає кореспондент ІМК.

"Намір звіряти платежі компаній і прибутки уряду може стати чітким сигналом для світу, що уряд України прихильно ставиться до оптимальних методів управління та підтверджує наміри боротися із корупцією", - наголосив експерт.

На його думку, участь України в EIEITI може бути врахована у методиці з розрахунку суверенного кредитного рейтингу країни, а країни-імпортери вуглеводню виграють з точки зору зміцнення стабільності у країнах-постачальниках.

Довідка ІМК: EIEITI – це ініціатива забезпечення прозорості у видобувних галузях, що реалізуються у 33 країнах світу, та повинна впроваджуватися в Україні. Ініціатива підтримує покращення управління у країнах, які багаті на природні ресурси, шляхом перевірки та повної публікації платежів компаній та урядових прибутків від нафти, газу та видобутку корисних копалин.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram