Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 24 січня 2021 05:21
12795

Німецькі фермери заблокували худобою шлях відходам

Німецькі фермери в понеділок вивели овець та кіз на дорогу, по якій контейнери з радіоактивними відходами повинні привезти в сховище в містечку Горлебен; тим самим протестуючі хочуть не пропустити поїзд з ядерними відходами. Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на місцевий телеканал.

У п'ятницю поїзд з 11 місткостями, що містить близько 123 тонн відходів, відправився з заводу з переробки відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) у французькому місті Ля Аг в Данненберг - місто приблизно в 20 кілометрах від Горлебен. В даний час в Данненбергу ємності переносять на вантажівки для транспортування в сховище. У суботу поїзд в'їхав до Німеччини об'їзним шляхом у зв'язку з блокадою прикордонного переїзду супротивниками атомної енергетики.

Протести виявилися настільки серйозними, що в середу їх обговорять в бундестазі. В даний час рух блокують тисячі людей різного віку, у натовпі активістів є навіть 79-річна жінка на інвалідному візку. Подібні акції протесту проходять у Німеччині регулярно, але дана акція, мабуть, стане серед них найбільшою за всю історію протестного руху.

У цій місцевості розташувався цілий наметовий табір, люди привезли з собою спальні мішки і організували польові кухні. Передбачається, що рух вантажівок з відходами розпочнеться в ніч на вівторок. Активісти практикують так звану "сидячу блокаду" - вони сидять на проїжджій частині та на рейках, поліція змушена вести їх силою, і мирний протест переходить в бійки. Напередодні протестуючі кидали в поліцейських петарди, палиці і грудки землі.

Протест спрямований у тому числі на те, щоб змусити уряд Німеччини відмовитися від продовження терміну роботи АЕС. Таке подовження передбачає ухвалена нещодавно урядом енергетична концепція - 17 атомних станцій ФРН повинні працювати в середньому ще 8-14 років залежно від року спорудження станції. У свою чергу, енергетичні компанії повинні, згідно з концепцією, інвестувати у відновлювану енергетику, щоб до 2022 року Німеччина повністю перейшла на без'ядерну енергетику.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram