Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
27555

Вчені нарахували 6 причин безсоння

Дві третини людей, що страждають від болю у спині чи головного болю, не підозрюють, що саме є дійсною причиною їхнього поганого самопочуття. Про це з посиланням на дослідження лікарів повідомляє CNN.com

Проблема, як виявляється, полягає в порушенні режиму сну. Ті, хто погано спить, хропить, вимушений працювати вночі або переживає стресове безсоння, наймовірніше, вже страждають або страждатимуть від болю різної інтенсивності.

За твердженнями вчених, безсоння – вимушене чи набуте, як симптом захворювання, спричиняє також депресію або приступи паніки й тривоги. Причому зазвичай важко сказати, що саме є першопричиною нервових зривів – безсоння, спричинене стресом, чи сам стрес, що призвів до безсоння. Та як би там не було, лікарям доводиться в більшості випадків мати справу з наслідками хвороби. Причини захворювань беруться до уваги лише тоді, коли все вже “запущено”.
Саме тому вчені окреслили шість ймовірних причин і чинників ризику, яких варто уникати, аби не попастися хворобі “на гачок”. Для початку, слід уникати храпу: храп є причиною порушень дихання під час сну, а відтак – постійних прокидань, порушень у роботі органів серцево-судинної системи, підвищення тиску тощо. Тут слід додати, що захворювання легенів (астма, бронхіти) також можуть викликати безсоння.

Не варто часто змінювати часові пояси. Постійна зміна місця перебування, особливо з великою різницею в часі, веде до загального збою організму і важного та хронічного безсоння. Небажаними є й регулярні нічні чергування - у лікарів, медичних працівників, працівників служб спасіння чи надзвичайних ситуацій. Вимушене безсоння – головна причина зниження рівня серотоніну, гормону, який відповідає за регуляцію сну. Тож представникам “надзвичайних” професій інколи прописують “примусове” відновлення організму за допомогою, в тому числі, “лікувального” сну.

До слова, гормональний збій можуть відчувати не тільки медики чи пожежні, а й вагітні жінки та жінки в період менопаузи. Дефіцит серотоніну спричиняє проблеми сну у 40% майбутніх мам та майбутніх бабусь.

Нарешті, безконтрольний прийом ліків – навіть тих, що можна купити без рецепту, - також спричиняє безсоння, особливо, якщо випити їх на ніч. Будь-яку таблетку слід прийняти хоча б за годину до сну, а краще – порадитися з лікарем, рекомендують вчені. Фахова порада збереже не тільки ваше здоров’я, а й спокій оточуючих вас людей.  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram