Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 травня 2019 01:19
Новини: Економіка
12045

Посадовці Держфінпослуг не дотримуються законів України - ГПУ

Генпрокуратура провела перевірку додержання Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України вимог законів при веденні держреєстру фінустанов та видачі ліцензій. За результатами перевірки встановлено, що посадові особи Держфінпослуг не дотримуються Законів України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про кредитні спілки". Про це ІМК повідомили у прес-службі ГПУ. 

У зв’язку з надходженням значної кількості скарг, а також численними публікаціями у засобах масової інформації Генеральна прокуратура України провела перевірку додержання Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України вимог законів при веденні державного реєстру фінансових установ та видачі ліцензій.

Установлено, що посадові особи Держфінпослуг не дотримуються Законів України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про кредитні спілки".

Зокрема, мали місце порушення законодавства при веденні ними державного реєстру та видачі ліцензій суб’єктам господарювання на здійснення окремих видів господарської діяльності. Низка фінустанов внесена до цього реєстру на підставі документів, що не відповідали реєстраційним умовам, є випадки незаконного виключення комісією з державного реєстру відокремлених підрозділів фінансових установ. Також видавались ліцензії на підставі документів, що не відповідали ліцензійним умовам.

Крім того, комісією неоднаково застосовувались положення законодавства, у зв’язку з чим приймаються протилежні рішення за заявами (зверненнями) учасників фінансового ринку. Виявлено також порушення порядку та термінів розгляду звернень громадян з вини посадовців Держфінпослуг.

За результатами перевірки голові Комісії принесено протест на незаконне рішення та внесено подання, у якому вимагається усунути виявленні порушення, причини і умови, що їм сприяли, притягнути винних до відповідальності.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...