Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 20 липня 2019 23:29
Новини: Політика
14250

У Мін'юсті делегації Венеціанської комісії розповіли про реформування Конституції

Міністр юстиції України Олександр Лавринович та секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт обговорили конституційну ситуацію в Україні. Зустріч відбулася в рамках офіційного візиту до України делегації Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) на чолі з її секретарем Томасом Маркертом. Про це ІМК повідомили у прес-службі відомства.

Під час зустрічі з українським міністром секретар Венеціанської комісії поставив низку запитань щодо дати проведення наступних виборів до Верховної Ради України. Також були обговорені перспективи подальшого реформування Конституції України.

Так, міністр юстиції України надав роз‘яснення керівнику Європейської комісії стосовно правової ситуації, яка склалася після повернення до Конституції 1996 року, відносно встановлення дати наступних парламентських виборів. За словами міністра юстиції, існуюча ситуація не дозволяє стикувати конституційні норми, якими встановлено, що вибори до Верховної Ради відбуваються останньої неділі березня четвертого року повноважень Верховної Ради України, що термін повноважень парламенту становить 4 роки і що український народ як єдине джерело влади обирав парламент у 2007 році на термін 5 років. Міністр юстиції наголосив, що у березні 2011 року термін повноважень нині діючого парламенту становитиме лише 3 роки 6 місяців.

О.Лавринович поінформував секретаря Венеціанської комісії про кроки, яких вживають органи влади для врегулювання даної правової колізії. Зокрема, нагадав він, голосами 305 народних депутатів ухвалено проект закону про внесення змін до Конституції, який передбачає проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року.

Міністр юстиції висловив упевненість, що процедуру внесення змін до Основного Закону буде завершено в лютому 2011 року - у перший день наступної сесії Верховної Ради. Таку впевненість, за його словами, дає факт консолідованого голосування представників усіх парламентських сил за проект закону про внесення змін до Конституції щодо проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року.  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...