Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 16 червня 2019 09:40
Публікації: Політика
43530

К.Затулін: Україна поки що слабко зачеплена публікаціями у Wikileaks

К.Затулін: Україна поки що слабко зачеплена публікаціями у Wikileaks

Останні події, які були спричинені публікаціями на інтернет-ресурсі Wikileaks, сколихнули не лише дипломатичне середовище, але й світовий політикум. Адже документи, які були представлені у відкритому вигляді, здатні скомпрометувати ряд політичних фігур світового масштабу. Про можливі наслідки цих публікації, про особливості роботи дипломатичних співробітників, а також про своє бачення окремих політичних перепитій українського політичного життя в бліц-інтерв’ю ІМК розповів директор Інституту країн СНД, перший заступник голови Комітету у справах Співдружності Незалежних Держав та зв'язках із співвітчизниками Державної Думи Федеральних Зборів Росії Костянтин Затулін.

- Костянтине Федоровичу, як Ви оцінюєте публікації, які були розміщені на інтернет-ресурсі Wikileaks? Чи зачепить цей «злив компромату» Україну?

Там (в публікаціях Wikileaks – ред.) є дійсно яскраві епізоди, які здатні залишити певну зарубку на пам’яті, своєрідний осад у тих чи інших осіб, які залучені до цих епізодів. Що стосується України, такою яскравістю, на мій погляд, вони (публікації – ред.) не відрізнялись. Україна поки що слабко зачеплена цими всіма публікаціями.

- На Вашу думку, чи є нормальною ситуація, коли посли іноземних країн настільки глибоко обізнані у питаннях, які традиційно перебувають під грифом негласної секретності?

- В кінці-кінців, саме для цього і знаходяться в інших країнах посли, штаб посольств, консульства, аби реалізовувати політичну лінію, що виробляється в державі, в якій працює це посольство або окремий дипломат

Робота посла полягає в тому, щоб здобувати інформацію. Чим секретнішу інформацію він здобуде, тим вище його цінуватимуть. В цілому робота посольств полягає в тому, аби інформувати керівників своєї держави. Дивними є на сьогоднішній день наївні міркування про роботи посольств, розвідників, шпигунів… Люди виконують свою роботу.

Звичайно, по цих документах (публікаціях Wikileaks – ред.) можна судити, наскільки посли або консульські, дипломатичні працівники США розкуті у відношеннях з країнами, де вони перебувають, у відношеннях з лідерами цих країн, говорити про їх професіоналізм. Можна обурюватись щодо ступені їх залученості у внутрішні справи інших держав, коли вони демонструють те, як можна впливати на події, які є виключно внутрішніми для цих держав або відносяться до відносин країн перебування з третіми країнами. Отож, настільки великими є вага та значущість американських посольств та США взагалі, що з ними навіть сильні цього світу змушені радитись у, здавалось би, далеких від Америки, питаннях.

- Питання до Вас, як до першого заступника профільного думського Комітету та до експерта з українських питань. В Генпрокуратуру викликають на допити Юлію Тимошенко. Її звинувачують в тому, що цільові кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом, були незаконно конвертовані та використані на інші потреби, ніж ті, що передбачалися вказаним протоколом, тобто не за цільовим призначенням. На Вашу думку, якщо буде доведена вина Ю.Тимошенко, чи може вона бути арештована, чи піде українська влада на такий крок?

- Як я розумію, приводи для серйозних звинувачень на адресу окремих діячів попереднього уряду, а можливо, самої Тимошенко, існують, інакше навряд чи ця робота продовжувалась. Чи буде це супроводжуватись її арештом, мені сказати важко. Вільно розмірковуючи, я можу сказати, що арешт Тимошенко може швидше за все додати їй в перспективі можливості нарощення рейтингу, ніж створити для неї проблеми. Одна справа – бути в положенні підозрюваної, а інша – реально постраждати за свої дії при тому, що Тимошенко з політики не йде і, звісно, її прибічники будуть всюди стверджувати, що це є зведенням політичних рахунків, що Тимошенко таким чином намагаються зняти з дошки як політичну фігуру.

Мені здається, що незалежно від того, чи є для цього підстави, чи ні, арешт Тимошенко досягне зворотного результату .

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...