Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 19 червня 2019 17:47
Новини: Політика
12090

Товарообіг у 150 млн. дол. замалий для України і В’єтнаму – В.Литвин

Головним підсумком зустрічей і перемовин в Ханої є розуміння необхідності співпраці України і В’єтнаму і налаштованість на її активізацію. На цьому наголосив голова Верховної Ради України Володимир Литвин, спілкуючись з журналістами у вівторок по завершенні зустрічей з Президентом Соціалістичної Республіки В’єтнам Нгуєн Мінь Чієтом і Прем’єр-міністром Соціалістичної Республіки В’єтнам Нгуєн Тан Зунгом, повідомили ІМК у прес-службі ВР.

За словами В.Литвина, пауза у двосторонніх відносинах, яка тривала десять років, і той факт, що за останній час майже дванадцять візитів вищого і найвищого рівня з обох сторін скасовувалися через різні об’єктивні причини, призвели до втрати потенціалу, насамперед, у плані експорту продукції. "Не могли вивчити ринок і запропонувати свою присутність", - сказав В.Литвин і додав, що "через тривалу паузу Україна багато втратила, адже товарообіг обсягом 150 млн. доларів - це надзвичайно мало для такого ринку, як В’єтнам".

Підсумовуючи результати зустрічей, керівник парламенту підкреслив, що Україна і В’єтнам "як раніше, так і тепер потрібні один одному на перспективу". При цьому він висловив сподівання, що Україна активізує свою присутність у Південно-Східній Азії. "Україна повинна послідовно і методично освоювати цей регіон і не намагатися стукати у ті двері, які для нас наглухо зачинені, а працювати тут, тим більше, що наші країни розв’язують багато схожих проблем", - сказав В.Литвин.

За його словами, під час зустрічей було акцентовано на розвитку співпраці у сфері науки, освіти, машинобудування, авіа- та суднобудування. В’єтнам, сказав В.Литвин, зацікавлений у співпраці в галузі атомної енергетики. Спільні проекти, вважає Голова Верховної Ради, можуть бути реалізовані у готельному бізнесі та у дорожньому будівництві. З огляду на це, на його думку, є можливість співпраці в підготовці до ЄВРО-2012. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram