Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 09:59
14385

Прокуратура Львівської області перевірила діяльність секонд-хендів

Органами прокуратури Львівської області проведено перевірки додержання вимог чинного законодавства при здійсненні імпортних операцій та реалізації одягу і взуття, в тому числі, брендових й стокових товарів, що були у користуванні, повідомили кореспонденту ІМК у прес-службі Прокуратури Львівської області.

 

Результати вказаних перевірок, які проводились із залученням фахівців управління у справах захисту прав споживачів та державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області, засвідчили непоодинокі випадки порушення вимог ст. 18 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та ст. 16 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», які власне і визначають умови ввезення продукції з-за кордону, її реалізації та використання.

 

З'ясовано, що нерідко суб’єкти господарювання здійснюють продаж імпортованих товарів, в тому числі тих, що були у користуванні, без отримання відповідних висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи, відсутні інші документи, що посвідчують їх походження, якість та безпеку, що в свою чергу, може призвести до завдання шкоди здоров’ю покупців. При цьому, продавці брендових та стокових товарів пояснювали, що придбали їх у посередників чи на ринках у містах Хмельницькому та Одесі.

 

Все це стало можливим внаслідок бездіяльності органнів санітарно-епідеміологічної служби, на яких покладено обов'язок своєчасно виявляти і припиняти порушення, а також притягувати винних осіб до відповідальності. З приводу такої бездіяльності, що є порушенням вимог ст. 41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» Головному державному санітарному лікарю Львівської області прокуратурою області внесено подання з вимогою вжити заходів на усунення порушень вимог законодавства щодо здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду в цій сфері та вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників та інших працівників органів санітарно-епідеміологічної служби області, з вини яких допущені вищезазначені порушення законодавства.

 

Загалом, за результатами проведених органами прокуратури області перевірок внесено понад 20 документів реагування в митні органи, органи санітарно-епідеміологічної служби та суб’єктам господарювання. Також, за наслідками виявлених порушень до відповідальності притягнуто 27 посадових осіб.

 

Також, до суду скеровано протокол про порушення п. «а» ч. 3 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» відносно працівника Львівської митниці, який сприяв у незаконному ввезенні в Україну вантажу спортивного взуття зі звільненням від сплати митних платежів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...