Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 16 червня 2019 09:39
Новини: Політика
17970

Законопроект про регулювання містобудівної діяльності схвалив профільний комітет

Парламентський комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалив до розгляду Верховною Радою у першому читанні законопроект «Про регулювання містобудівної діяльності». Про це сказала перший заступник Голови Держкомпідприємництва Галина Яцишина, повідомили ІМК у прес-службі відомства.

«Цей документ знімає багато адміністративних бар'єрів у будівельній сфері. Отримати дозвіл на початок будівництва після ухвалення даного законопроекту буде набагато легше. Цей процес забиратиме не півтори роки, як зараз, а кілька місяців. Забудовники, очевидно, витрачатимуть на оформлення ліцензій та дозволів менше грошей, тому врешті-решт цей закон має знизити вартість квадратних метрів» – заявила Галина Яцишина.

Законопроект, у розробці якого брало участь Держкомпідприємництво, зменшує кількість дозвільних документів і погоджувальних процедур з 93-ох до 23-ох, а термін отримання дозволів - з 415 до 60 днів. Також в проекті закону пропонується ввести декларативний принцип при будівництві об’єктів з низьким ступенем ризику (на об’єкти з високим ступенем ризику така норма не поширюватиметься). Декларативний принцип передбачає, що будівельній компанії достатньо буде надати документацію встановленого зразка. Нині ж процедура отримання дозвільних документів на будівництво може тривати близько 1,5 роки.

У разі ухвалення законопроекту будівельна експертиза буде державною. Причому обов’язковою вона залишиться лише при зведенні споруд з високим ступенем ризику, такими, як атомні станції, мости, тунелі тощо.  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram