Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 22 травня 2019 21:40
23520

Magisters успішно захистила інтереси України в унікальному арбітражному спорі

Magisters, провідна юридична фірма СНД, спільно з міжнародною юридичною фірмою White & Case LLP успішно захистили інтереси України в арбітражному спорі з американськими компаніями Global Trading Resource Corp. та Globex International Inc. Справа розглядалася у Міжнародному центрі по врегулюванню інвестиційних спорів (МЦВІС). Рішення по відхиленню вимог щодо України було винесено 1 грудня 2010 року, повідомили ІМК у прес-службі Magisters.

Арбітражний Трибунал відхилив позов після подання Україною запереченням на підставі Правила 41(5) Регламенту МЦВІС, яке дозволяє відповідачам заперечувати проти позову у зв’язку із очевидною відсутністю його обґрунтованості. Вперше в історії інвестиційний спір було виграно на підставі Правила 41(5) МЦВІС. Отже, арбітражний трибунал погодився з представниками України, що вимоги, висунуті у цій справі, є не більше ніж вимогами щодо оплати відповідно до звичайної торгівельної угоди. Таким чином, згідно закону вони не стосуються інвестицій і справа не підпадає під юрисдикцію МЦВІС.

Арбітражний трибунал, до складу якого входили Франклін Берман (Британія), Еммануель Гайярд (Франція) та Крістофер Томас (Канада), був одностайним у своєму рішенні. Нагадаємо, що арбітражний позов було подано до МЦВІС двома американськими компаніями 21 травня 2009 року, і він стосувався імпорту цими компаніями м’яса та курятини до України. Загальна сума позовних вимог складала близько 35 мільйонів доларів США.

Над справою працювала група юристів Magisters, у складі партнера Сергія Свириби, старшого юриста Маркіяна Ключковського та юриста Христини Хріпкової. З боку юридичної фірми White & Case LLP над справою працювали партнери Дж. С. Віллемс та М.Полкінгорн, а також юристи К. М. Янг, Н. Маковскі, О. Болтенко та А. Андре.

Партнер та керівник міжнародної арбітражної та судової практики С.Свириба відмітив: «Сьогодні ми побачили безпрецедентне арбітражне рішення, яке відкрило новий підхід до розгляду арбітражних спорів. Також ми раді допомогти захистити українські національні інтереси, і надалі допомагатимемо Уряду України у вирішення різноманітних арбітражних справ».

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...