Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 22 травня 2019 01:35
Новини: Економіка
12960

Світовий банк підтримав реформи банківського сектора України

Світовий банк підтримує Україну в розвитку сучасного та конкурентоспроможного банківського сектора. Про це ІМК повідомили у Представництві Світового банку в Україні.

За повідомленням Представництва СБ, незалежно від форми власності банки повинні бути адекватно капіталізовані.

Згідно з програмою реабілітації фінансового сектора, яка впроваджується з 2008 року, Світовий банк підтримує такі кроки, які дають змогу всім банкам - як місцевим, так і іноземним - досягнути показника адекватності регулятивного капіталу на рівні щонайменше 10%. "Більшість комерційних банків, як українських, так і іноземних, відповідають цим вимогам. Зараз ми співпрацюємо з Національним банком України та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, щоб забезпечити швидке втручання в такі банки, які не відповідають вимогам щодо капіталу. Такі банки варто або фінансово оздоровлювати, або виводити з ринку", - повідимили у Представництві СБ в Україні.

У Світовому банку заявили, що підтримка адекватно капіталізованої банківської системи зовсім не зумовлена вимогами до комерційних банків в Україні збільшити мінімальний показник адекватності капіталу. Цей рівень є лише гарантією того, що банки - конкурентоспроможні та можуть надавати свої послуги клієнтам дешевше. Світовий банк вітає дискусію щодо капіталізації, яку здійснюють учасники банківського сектора. Водночас саме Національний банк, і тільки він, має встановлювати та регулювати мінімальний показник адекватності капіталу в Україні, наголосили у Представництві СБ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...