Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 12:09
Новини: Політика
15120

Парламенту рекомендували змінити закон про третейський суд

Комітет з питань правосуддя рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та цілому проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оскарження рішення третейського суду та видачі виконавчих листів за рішенням третейських судів". Про це ІМК повідомили в інформаційному управлінні ВР. 

Законопроектом пропонується доповнити Цивільний процесуальний кодекс України новим розділом VІІ-1 "Провадження у справах про оскарження рішень третейських судів та видачу виконавчих листів за рішенням третейських судів", яким визначити особливості судового розгляду скарг на рішення третейських судів та порядок видачі виконавчих листів за їх рішенням.

Зокрема, статтю 15 Цивільного процесуального кодексу передбачається доповнити частиною четвертою такого змісту: "Суди розглядають справи про оскарження рішень третейських судів та про видачу виконавчих листів на примусове виконання рішень третейських судів".

Згідно із документом, "у справах про оскарження рішення третейського суду та про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду особами, які беруть участь у справі, є учасники третейського розгляду, а також особи, які не брали участь у справі, у разі якщо третейський суд вирішив питання про їх права і обов´язки, треті особи, а також представники цих осіб".

Законопроект містить положення про оскарження рішення третейського суду. Зокрема, пропонується визначити, що сторони, треті особи, а також особи, які не брали участі у справі, у разі якщо третейський суд вирішив питання про їхні права та обов'язки, мають право звернутися до суду із заявою про скасування рішення третейського суду. Заява про скасування рішення третейського суду подається до суду за місцем розгляду справи третейським судом сторонами, третіми особами протягом трьох місяців з дня прийняття рішення третейським судом, а особами, які не брали участь у справі, у разі, якщо третейський суд вирішив питання про їхні права та обов'язки, - протягом трьох місяців з дня, коли вони дізналися або повинні були дізнатися про прийняття рішення третейського суду.

За наслідками розгляду заяви про скасування рішення третейського суду суд має право: постановити ухвалу про відмову у задоволенні заяви і залишення рішення третейського суду без змін; прийняти ухвалу про повне або часткове скасування рішення третейського суду. Ухвала суду про скасування рішення третейського суду або про відмову в його скасуванні може бути оскаржена у порядку, визначеному цим Кодексом.

Після розгляду судом заяви про скасування рішення третейського суду справа підлягає поверненню до третейського суду, якщо суд витребував справу з третейського суду. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...