Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 24 травня 2019 17:05
Новини: Економіка
11085

Ю.Бойко: участь в енергоринку ЄС прискорить процес реформування

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко поінформував, що Україна розглядає членство в Енергетичному Співтоваристві, «як практичний крок на шляху до реальної інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС, зокрема його енергетичної складової». Про це він сказав, коментуючи ухвалення Верховною Радою Закону «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного співтовариства», повідомили ІМК у прес-службі відомства.

На думку міністра, впровадження норм європейського енергетичного законодавства сприятиме розширенню доступу українських експортерів до енергетичних ринків країн Європи, надасть можливість прямого виходу на кінцевих споживачів, дозволить уникнути посередницьких послуг, створить ринкові умови в енергетичному секторі економіки, які сприятимуть залученню інвестицій для розширення можливостей та удосконалення існуючої енергетичної інфраструктури, сприятиме подальшому розвитку та інтеграції українських енергетичних мереж до європейської системи.

Як зазначив Юрій Бойко, це сприятиме інвестиціям у паливно-енергетичну галузь України і створить належні умови її реформування. «Участь України у внутрішньому енергетичному ринку ЄС створить значні передумови для реалізації ключових аспектів інвестиційної діяльності та прискорить процес реформування енергетичного сектору країни», - зазначив він.

«Ми отримуємо додаткові фінансові можливості для проведення модернізації української газотранспортної системи, а саме - доступ до дешевих кредитних ресурсів. Вступ до співтовариства - черговий крок України до сприйняття Європою нашої держави як прогнозованого партнера, який зможе використати надані фінансові можливості для модернізації обладнання та підвищення безпеки функціонування вітчизняної газотранспортної системи і зменшення обсягів технічних витрат енергоносіїв, що, в свою чергу, зменшить їх вартість для внутрішніх споживачів, тобто для наших громадян», - наголосив міністр. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...