Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 17 червня 2019 00:14
4380

(УЗГОДИТИ) !!! Органами прокуратури проведені перевірки додержання вимог законодавства при використанні бюджетних коштів Аграрним фондом

Органами прокуратури проведені перевірки додержання вимог законодавства при використанні бюджетних коштів Аграрним фондом, збереженні зерна державного інтервенційного фонду та законності митного контролю експортних операцій із зерном, якими виявлено численні порушення. Про це ІМК повідомили у прес-службі ГПУ.

Так, прокуратурою Сумської області 12.11.2010 року порушено кримінальну справу за ч.5 ст.191 КК України стосовно службових осіб одного з державних підприємств області, які з метою розтрати майна підприємства, придбали у комерційної структури зерно кукурудзи за завідомо завищеною ціною, чим спричинили збитки державі на загальну суму понад 2,3 млн. грн.

За фактами нестачі зерна Аграрного фонду, його розтрати, привласнення тощо до суду для розгляду по суті у поточному році прокурорами направлено 15 кримінальних справ, у яких загальна сума збитків, завданих злочинами, складає 38,4 млн. грн. Зокрема, прокуратурою Житомирської області 10.11.2010 направлено до суду кримінальну справу за ч. 2 ст. 367 КК України за обвинуваченням власника одного з приватних підприємств, який реалізував зерно пшениці, що перебувало у заставі, іншому суб'єкту господарювання, внаслідок чого стало неможливим вчасне погашення одержаної позики та спричинило збитки Аграрному фонду на суму 2,4 млн. грн. З метою відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно обвинуваченого на загальну суму 2,5 млн. грн. та останнім добровільно відшкодовано 300 тис. грн.

Прокуратурою Запорізької області 22.11.2010 направлено до суду кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 КК України за обвинуваченням заступника директора одного з місцевих ТОВ, який незаконно реалізував пшеницю Аграрного фонду України на суму понад 19 млн. грн.

З метою захисту інтересів держави прокурорами також вживалися заходи цивільно-правового впливу.

У поточному році сума, на яку задоволено позови прокурорів щодо усунення порушень законодавства на ринку зерна, з урахуванням добровільного відшкодування, склала 31,5 млн. грн. Реальне виконання за позовами цієї категорії склало 8.6 млн. грн. У провадженні судових інстанцій перебуває 25 справ за позовами прокурорів з цих питань на загальну суму близько 70 млн. грн.

Загалом у 2010 році прокурорами порушено 44 кримінальні справи за фактами нестачі зерна Аграрного фонду на загальну суму 175,5 млн. грн., внесено 702 приписи та подання, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 447 посадових осіб, у тому числі 34 посадовців органів контролю. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...