Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 25 червня 2019 00:26
17835

Лікарі вперше вилікували хворого на ВІЛ

Пацієнт із ВІЛ визнаний здоровим через три роки після пересадки кісткового мозку. Як пишуть іноземні ЗМІ, пацієнт німецьких лікарів, який хворів на ВІЛ-інфекцію і лейкоз, є здоровим через три роки після лікування.

Американцю, який живе в Берліні, в 2007 році зробили пересадку кісткового мозку для лікування раку крові, що розвинувся на ґрунті ВІЛ-інфекції. Тоді чоловікові, ім'я якого не розголошується, було 42 роки. Лікарі клініки Шаріте, котрі спостерігали за пацієнтом, підібрали донора, який був не лише сумісний з ним за антигенною структурою тканин, а й був генетично несприйнятливим до ВІЛ.

Така несприйнятливість обумовлена особливою мутацією, яка змінює структуру рецептора CCR5 імунних клітин, з яким зв'язується вірус. Ця мутація, що позначається як CCR5-Δ32, зустрічається приблизно у 5-14% людей європеоїдної раси. Через три роки після пересадки кісткового мозку у пацієнта не виявляється жодних ознак лейкозу та наявності ВІЛ в організмі.

Як пояснив визнаний фахівець зі СНІДу з Алабамського університету в Бірмінгемі Майкл Сааг, цей випадок є цікавим підтвердженням того, що з використанням "екстраординарних заходів" людину можна повністю вилікувати від ВІЛ-інфекції.

Однак учений наголосив, що подібна методика дуже дорога й небезпечна (від ускладнень пересадки кісткового мозку помирають не менш ніж 5% пацієнтів), щоб застосовувати її масово.Тим більше що сучасна лікарська терапія стримує розвиток інфекції десятиліттями, а можливість підібрати відповідного донора є далеко не завжди.

Тим не менш, подібне лікування може розглядатися, якщо у пацієнта з ВІЛ-інфекцією розвивається рак крові, що само по собі вимагає трансплантації кісткового мозку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...