Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
17340

Істотного припливу прямих інвестицій в 2011 р. чекати не варто – експерт

Істотного припливу прямих інвестицій в Україну в 2011 р. чекати не варто. Про це кореспонденту ІМК повідомив фінансовий аналітик Микола Івченко.

"Слабкий захист прав інвесторів, свавілля з боку чиновників, плутанина в податковому і митних законодавствах роблять нашу країну не найпривабливішою для ведення бізнесу. На докризові об'єми прямих інвестицій Україна може вийти тільки в 2013 році. І тільки успішне проведення податкової і митної реформ, реформ у сфері ЖКГ і енергозбереження, а також створення інфраструктури і умов для ведення бізнесу дозволять підвищити інвестиційну привабливість країни", - зауважив експерт.

За його словами, в Україні, об'єм прямих інвестицій в 2011 році може вирости на 15,7% до 5,4 млрд. доларів.

"Близько третьої частини передбачуваних інвестицій, ймовірно, поступить в банківський сектор, який наступного року на тлі збільшення кредитування юридичних осіб і відновлення кредитування фізичних осіб покаже ріст, проте все одно буде вимушений підвищувати капітал, для виконання вимог НБУ. Інші інвестиції прийдуть в реальний сектор економіки. Структура країн основних постачальників інвестицій в Україну навряд чи зміниться. Це як і раніше будуть: Кіпр, Німеччина, Нідерланди і Росія", - зазначив аналітик.

М.Івченко також повідомив, що об'єм прямих інвестицій в Україну за перші десять місяців поточного року склав 4,055 млрд. доларів США.

"На реальний сектор економіки припало 66% сальдо прямих інвестицій. Основними одержувачами цих вступів стали: торгівля, металургійний, будівельний і хімічний сектори. Лідером серед країн постачальників інвестицій в Україну являється Кіпр - 22,5%. Крім того, 16,5% інвестицій поступило з Німеччини, 9,6% - Нідерландів, 7% - Росії, 6,3% - Австрії, 3,4% - Віргінських островів. Тобто значна частина інвестицій в реальний сектор України (26-27%) приходили з офшорів і, в основному, у рамках угод по злиттю і поглинанню", - додав експерт.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram