Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 лютого 2019 15:22
13950

На Львівщині створять регіональний ландшафтний парк

В рамках виконання заходів Регіональної програми розвитку заповідної справи у Львівській області на 2009 – 2020 роки, на території 2-ох адміністративних районів області - Миколаївського та Пустомитівського - створюється регіональний ландшафтний парк „Стільське Горбогір’я”. Про це кореспонденту ІМК повідомили у прес-службі Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області.

 

Проект створення регіонального ландшафтного парку розробляється науковцями Львівського національного університету ім. Івана Франка та Інституту екології Карпат НАН України на замовлення Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області. Орієнтовна площа парку – 10-12 тис. га.

В основі проектованого ландшафтного парку „Стільське Горбогір'я” – існуючий об’єкт природно-заповідного фонду – комплексна пам’ятка природи „Стільська”, яка створена у 1999 році з метою збереження і охорони одного з найбільших у Центрально-Східній Європі городищ ІХ-XІІ ст..

Дослідники стверджують, що історичний комплекс біля села Стільсько за своїми масштабами не поступається причорноморській Ольвії. Тому назріла потреба значно розширити територію заповідного об’єкта, надавши йому статус регіонального ландшафтного парку, який у перспективі може стати одним з найпривабливіших осередків історичного туризму.

Довідка ІМК: На сьогоднішній день на території Львівської області функціонує 328 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 148,0 тис. га, що складає 6,7 % від площі території області. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...