Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 23:41
11520

ГПУ перевірила факт голодування 4 в'язнів на Чернігівщині

Генеральна прокуратура України перевірила інформацію одного із центральних телеканалів щодо оголошення двотижневого голодування в’язнями Новгород-Сіверської установи виконання покарань в Чернігівській області, які мотивували свої дії неналежним матеріально-побутовим забезпеченням, харчуванням і лікуванням. Про це ІМК повідомили в прес-службі ГПУ.

 

В ході перевірки встановлено, що 1 грудня 2010 року четверо засуджених, у тому числі раніше неодноразово судимих, за вчинення особливо тяжких злочинів, з метою протидії адміністрації, оголосили голодування.

Приводом для такого вчинку стала відмова керівництва установи задовольнити вимогу засудженого А. про надання тривалого побачення з жінкою, яка не перебуває з ним у родинних стосунках. Факт проживання з нею однією сім’єю та наявність спільних дітей не підтверджений. За матеріалами особової справи А. одружений, шлюб у встановленому законом порядку не розірвано.

Враховуючи те, що за законом тривалі побачення засудженим до позбавлення волі надаються лише з близькими родичами, адміністрація установи на законних підставах відмовила йому у наданні такого побачення.

Крім того, слід зазначити, що інші в’язні участі у голодуванні не брали.

Також з’ясовано, що матеріально-побутове, медико-санітарне забезпечення та харчування ув’язнених і засуджених в цій установі відповідають встановленим нормам, що підтверджено перевіркою, проведеною за участю фахівців обласного управління охорони здоров’я.

Оскільки порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства у діях адміністрації установи перевіркою не встановлено, підстави для прокурорського реагування відсутні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...