Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 14:12
13215

У Великобританії збільшать НДС до 20%

Розмір податку на додану вартість у Великобританії знову збільшується з вівторка - до 20% з нинішніх 17,5%, повідомляє РІА "Новости".

В останній раз британська влада підвищувала ПДВ рік тому, в січні 2010 року. Проте раніше зниження податку до 15% було тимчасовим заходом, прийнятим урядом лейбористів для стабілізації економіки і стимулювання споживчої активності.

Зараз же коаліційний кабінет консерваторів і ліберал-демократів, очолюваний прем'єром Девідом Кемероном, планує в такий спосіб зібрати до 13 мільярдів фунтів стерлінгів для боротьби з рекордним внутрішнім боргом країни.

За оцінками Дослідницького центру роздрібної торгівлі, бізнес в цілому позитивно прийняв підвищення ПДВ, однак цей крок виявиться досить болючим для споживача, а також для самої економіки в найближчій перспективі, призведе до зниження обсягів продажів і зростання інфляції.

У першій половині 2011 року обсяг продажів, згідно з доповіддю центру, скоротиться на 2,2 мільярда фунтів стерлінгів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Збільшення ПДВ призведе до зростання інфляції на 0,6% -0,8%, сповільнить зростання економіки на 0,5% -0,8% і вдарить, головним чином, по найбідніших верствах населення.

Як наслідок падіння обсягів продажів доповідь прогнозує, що до 9,5 тисячі магазинів будуть закриті тільки в 2011 році, а це означає подальше зростання безробіття.

ПДВ при цьому як і раніше не буде поширюватися на низку товарів і послуг.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...