Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 25 червня 2019 08:50
18405

М.Луцький розповів про причини скорочення держзамовлення у ВНЗ

У 2011 році кількість випускників шкіл в Україні буде вдвічі меншою порівняно з попереднім роком, тому Міністерство освіти і науки, молоді та спорту пропонує скоротити держзамовлення у ВНЗ. Про це сказав народний депутат від фракції Партії регіонів, член парламентського Комітету з питань освіти і науки Максим Луцький, повідомили ІМК у прес-службі Партії регіонів.

"Якщо у 2010 році було близько 392 тис. випускників шкіл, то в нинішньому році їх буде близько 192 тис. І скорочення держзамовлення просто необхідно, адже не може держава безкоштовно навчати всіх без винятку. Тому 42% скорочення держзамовлення є цілком обґрунтованим і справедливим кроком. Але мова не йде про повальне скорочення держзамовлення на всі спеціальності. Потрібно правильно підходити до цього питання", - зауважив нардеп.

"Наприклад, на 50% скоротити замовлення на підготовку за так званими модними спеціальностями, такими як юристи, економісти тощо. А з технічних спеціальностей зменшити держзамовлення на 25-30%. Технічні професії зараз дуже популярні, і вже багато випускників шкіл розуміють, що потрібно не тільки красиву й модну освіту здобути, а й таку, що гарантує реальне працевлаштування", - наголосив М.Луцький.

Водночас він відзначив, що скорочення держзамовлення у ВНЗ жодним чином не знизить шанси талановитих випускників вступити на бюджет. "У зв'язку з цим нами було прийнято стратегічно важливе рішення - обмежити кількість пільговиків, які вступали на бюджет, 25%, а не так, як було за попереднього уряду, що талановиті діти не могли пробитися до престижних ВНЗ, тому що там всі бюджетні місця віддавалися пільговикам", - резюмував парламентарій.  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram