Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 26 травня 2019 22:24
Новини: Економіка
14235

Нарощування видобування нафти і газу є надзвичайно важливим - віце-спікер

Сьогодні, відкриваючи парламентські слухання "Про стан та перспективи видобутку вуглеводнів в Україні та запровадження державної монополії на цю діяльність", заступник голови Верховної Ради Микола Томенко сказав, що стабілізація і нарощування видобування нафти і газу, забезпечення на цій основі потреб нашої держави в енергоносіях є надзвичайно важливими. Це зменшує залежність України від імпортних поставок і створює передумови енергетичної незалежності держави та зміцнює засади її економіки. Про це ІМК повідомили у прес-службі віце-спікера.

М.Томенко наголосив, що вирішення цього ключового завдання можливе через підвищення обсягів та ефективності геолого-пошукових робіт, відкриття нових родовищ та нових газоносних горизонтів на існуючих родовищах. Здійснити ж це можна при належномуфінансуванны перспективних робіт, зосередженні зусиль і фінансових потоків у напрямку забезпечення щорічного приросту ресурсної бази вуглеводнів. А світовий досвід свідчить, що він у два-три рази повинен перевищувати обсяги видобутку.

Разом з тим, за його словами, сучасний стан сировинної бази нафтогазової промисловості України характеризується низкою особливостей, які необхідно враховувати при регулюванні роботи галузі.

Віце-спікер підкреслив, що йдеться саме про коригування, оскільки за останні роки Верховна Рада схвалила цілий ряд законів стосовно нафтогазової галузі. Зокрема, у 2009 році було прийнято закон щодо видобування газу метану вугільних родовищ. На порядку денному необхідні законодавчі кроки відносно видобування сланцевого газу, поклади якого в Україні значні. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...