Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 24 червня 2019 22:21
Новини: Культура
18435

Лавру та Софію Київську можуть позбавити статусу ЮНЕСКО - експерти

До того, що відбувається в Києві, прикута увага світових культурних установ. Будівництво в межах охоронних зон Софії Київської та Лаври реально загрожує тим, що дані об'єкти можуть бути занесені до так званого "чорного списку" світової спадщини, наслідком чого стане позбавлення їх почесного статусу. Про це, як передає кореспондент ІМК, сьогодні під час прес-конференції повідомили представники творчої інтелігенції України, які звернулися до Президента Віктора Януковича з відкритим листом.

Щоб не допустити цього, творча інтелігенція та громадяни України вимагають ввести мораторій на будівництво в охоронних зонах Софії та Лаври. "Необхідно терміново зупинити усі будівництва, що порушують регламентні вимоги, зокрема – поверховості; зобов'язати забудовників розібрати зайві поверхи та будівлі, навести лад у забудові історико-культурних охоронних та регульованих зон Києва, обмеживши тут висотність будь-якого нового будівництва максимальною висотою прилеглої історичної забудови", - наголосили автори звернення.

Як зазначив активіст руху "Захистимо старий Київ" Ігор Луценко, необхідно накласти вето на прийняту Верховною Радою редакцію Закону про регулювання містобудівної діяльності; повернути до цього Закону обов'язкове проходження проектами нового будівництва громадських обговорень та контроль громадських організацій.

Історик і києвознавець Михайло Кальницький зазначив про необхідність створення громадської експертизи з незалежних фахівців-пам'яткоохоронців і діячів науки і культури Києва, яка матиме можливість контролювати й коригувати рішення чиновників Держслужби стосовно включення київських об'єктів до Державного реєстру нерухомих пам'яток України або вилучення їх із реєстру.

Також, на думку М.Кальницького, треба чітко дотримуватися міжнародних пам'яткоохоронних і реставраційних хартій, ландшафтної конвенції, які виключають нове капітальне будівництво на місці фундаментів Десятинної церкви; зберегти за цим місцем статус загальнодоступного історико-археологічного заповідника.

"Також ми вимагаємо негайно припинити виселення музеїв з території Верхньої Лаври і посприяти розвитку в Києво-Печерському заповіднику цілісного музейного комплексу, котрий є такою ж невід'ємною частиною духовного й культурного надбання Лаври, як і православний монастир", - підсумував М.Кальницький.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...