Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 25 червня 2019 20:35
Новини: Київ
13845

В Києві очищуватимуть воду для опалення сучасним методом

Київенерго запроваджує сучасний метод фільтрації води для використання її в мережах опалення – систему зворотного осмосу, яка очищує воду від органічних та мінеральних домішок. Про це ІМК повідомили у прес-службі компанії.

Система вже змонтована і у тестовому режимі працює в хімічному цеху ТЕЦ-5. Її вартість становить 3,6 млн грн. Окупиться система менше ніж за чотири роки, адже дозволяє заощаджувати на фільтруючих матеріалах та хімічних реагентах близько 950 тис грн на рік.

"Воду для роботи теплоелектроцентралі ми беремо у природних водоймищах. Система зворотного осмосу усуває понад 90% домішок, які містяться в такій природній воді. Тож до обладнання станції вона потрапляє вже чистою. Відповідно, у мережі міста вже у вигляді теплоносія вона потрапляє такою ж очищеною та безпечною. Це також сприяє захисту навколишнього середовища", - зазначив головний інженер Київенерго Юрій Гладишев.

Унікальність нової системи забезпечена особливістю побудови її фільтрів – до складу входить напівпроникна мембрана, створена за аналогією до кліткової мембрани рослин. Під час очистки вода під високим тиском продавлюється крізь цю мембрану, яка у свою чергу пропускає тільки воду, а солі важких металів, органічні речовини, мікроби та бактерії й інші шкідливі речовини затримує. Частково знесолена за допомогою зворотного осмосу вода потім проходить ще два ступеня очищення на нині діючому обладнанні ТЕЦ-5.

Довідка

Осмос (від грецького – поштовх, тиск) – це дифузія речовини, зазвичай розчинника, через напівпроникну мембрану, яка розділяє розчин і чистий розчинник або два розчини різної концентрації. Перевищення надлишкового тиску над осмотичним може привести до обертання осмосу – зворотної дифузії розчинника. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...