Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
20685

Скорочення держзамовлення буде там, де є перевиробництво фахівців – МОН

Скорочення державного замовлення у вищих навчальних закладах стосуватиметься тих професій, де є перевиробництво кадрів із задіяних на ринку праці. Про це сьогодні журналістам повідомив заступник директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Микола Фоменко, передає кореспондент ІМК.

"Ми лише зараз формуємо пропозиції до обсягів прийому на наступний рік. Ми зберемо пропозиції з кожного навчального закладу. Зрозуміло, що ми будемо намагатися зберегти максимально вчительські спеціальності. Ми це пояснюємо тим, що в нас сьогодні високий відсоток пенсіонерів працює у школах ", – наголосив чиновник.

За його словами, якщо буде проведена пенсійна реформа і вчителі підуть зі шкіл на пенсію – в Україні буде велика кадрова проблема у школах. "Зрозуміло, що всі напрями загальнодержавного значення будуть збережені. Єдине, що ми будемо скорочувати –  держзамовлення на тих напрямах підготовки, у яких є перевиробництво фахівців на ринку праці. Це економісти, правовики, менеджмент, частково психологи, тощо. Тобто у нас є повна картина", – сказав М.Фоменко.

Крім того, у МОН будуть враховувати, як вони будуть працевлаштовуватися, і буде виведено статистику, потім буде зрозуміло, які групи і напрямки найкраще працевлаштовуються, а які – гірше.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту надало вищим навчальним закладам рекомендації щодо скорочення держзамовлення. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram