Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 липня 2019 01:36
13155

Національна воля зробить Україну потужною державою - О.Панькевич

Для українців події 22 січня 1919 року мають колосальне історичне, політичне та символічне значення. Про це під час урочистої академії, приуроченої до Дня Соборності України та проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, сказав голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, повідомляє кореспондент ІМК.

"Саме тоді українська нація, століттями розділена кордонами ворожих імперій, голосно заявила про себе і показала світові свою незламну волю. За першої ж нагоди українці всіх регіонів, від Закарпаття й до Кубані, свідомо і піднесено заявили про свою волю жити у єдиній і незалежній Україні", - сказав голова облради.

За його словами, саме ця національна воля та бажання бачити державу незалежною вели пізніше у бій повстанців УПА, вивели сотні тисяч людей на "живий ланцюг" 1990 року, і на Майдан-2004. О.Панькевич також виловив переконання в тому, що саме національна воля неминуче зробить Україну потужною і сильною державою.

"Хитання, непослідовність, схильність до поступок смертельним ворогам, – усі ці риси тодішньої української політичної еліти призвели врешті до того, що українці зазнали поразки у кривавому протистоянні на три фронти. Щось подібне сталося і після 2004 року, коли нація на Майдані вручила владу тим, кого вважала своїми провідниками, своєю елітою. Щодо сьогодення, то сьогоднішня еліта не справдила сподівань українців, повторивши всі помилки та слабкості політиків із Цетральної Ради. Адже останній рік "відзначився" для України капітулянтськими харківськими угодами, входженням до уряду відвертих україножерів, наступом на політичні і соціальні права українців, просуванням русифікації, арештами патріотів. Регулярним явищем стало знущання міністрів і високопосадовців над національною гідністю українців", - сказав О.Панькевич.

"Акт Злуки, Свято Соборності - це події, які надихають наші серця вірою в націю і у Боже провидіння. Адже все на цьому світі досягається лише з Божої волі, а також - через зусилля і боротьбу, взаємодопомогу та солідарність. Тому і сьогодні ми не можемо опускати руки та зневірюватися. Ми мусимо щоденно працювати та боротися, щоб нарешті досягти того результату, на який сподівалися та якого понад усе бажали наші героїчні предки", - сказав голова облради.

Він наголосив на тому, що українці повинні нарешті навчитися робити висновки з нашого минулого, щоб не повторювати вкотре тих самих помилок. "Ми усі мусимо повернутися до того, що робить нас сильними – ідея, віра, солідарність. любов до нашої держави", - підсумував О.Панькевич.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...