Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Субота, 16 січня 2021 17:16
Новини: Політика
23985

Мін‘юст не виявив 65% громадських організацій, зареєстрованих в Україні

Міністерство юстиції підготувало акти про відсутність 65 відсотків громадських організацій, перевірка яких здійснювалася протягом 2010 року. Про це сказав міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на результати перевірок, повідомили ІМК у прес-службі відомства.

Урядовець пояснив, що перевірка організацій здійснюється на виконання частини другої статті 25 Закону України "Про об’єднання громадян". У ході перевірки вивчається дотримання громадськими організаціями положень їхніх статутів. Протягом 2010 року Міністерство юстиції перевіряло об’єднання громадян, легалізовані в 1996 – 1999 роках. Загалом було перевірено 257 об’єднань громадян.

При цьому діяльність лише 50 з перевірених об’єднань громадян узгоджувалася із законодавством України та положеннями власних статутів. Виявлено окремі порушення у діяльності 17 організацій. Діяльність 13 організацій не узгоджувалася з вимогами законодавства та статутів. Проте переважну кількість громадських організацій - 167 з перевірених 257, взагалі не було знайдено за адресою місцезнаходження.

О.Лавринович зазначив, що Міністерство юстиції, відповідно до чинного законодавства, вживатиме заходи до громадських формувань, діяльність яких фактично припинена або виходить за межі, окреслені положеннями їхніх статутів.

Наразі Мін'юст у міжвідомчій взаємодії з Державною податковою адміністрацією України, Держкомстатом України та держреєстраторами забезпечує проведення комплексу організаційних заходів з метою врегулювання ситуації щодо відсутніх за юридичною адресою об’єднань громадян, які не повідомили легалізуючий орган про зміну місцезнаходження. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram