Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 19 травня 2019 20:00
13110

Нова хвиля страйків почнеться в Греції

Нова хвиля страйків проти трудової політики уряду починається в понеділок в Греції, повідомляє РІА "Новости".

Зокрема, в черговий раз порушиться робота міського транспорту в Афінах: метро оголосило 24-годинний страйк, а автобуси зупиняться з 11 до 16 годин за місцевим часом. Транспортні профспілки зберуться на засідання, щоб вирішити, в якій формі продовжувати страйки, що почалися в грудні 2010 року.

У своїй заяві профспілки транспортників звинувачують уряд у тому, що запропонований ним діалог щодо майбутньої реформи галузі виявився фіктивним, і в текст відповідного законопроекту не були внесені зміни, які вимагали працівники. Уряд має намір скоротити число транспортних компаній, урізати дохід співробітників і скоротити державні дотації транспорту. У рамках реформи з 1 лютого вартість проїзду в громадському транспорті підвищиться на 20-40%.

У свою чергу працівники державного медично-страхового фонду IKA і лікарі оголосили страйк на вівторок і мають намір влаштувати демонстрацію біля міністерства охорони здоров'я. Крім того, в понеділок приймуть рішення про майбутні страйки профспілки фармацевтів. Уряд урізає витрати в охороні здоров'я і просуває лібералізацію так званих закритих професій, включаючи професію фармацевта. Ці працівники користуються низкою привілеїв, скасування яких, на думку влади, допоможе конкуренції та економічному зростанню.

Лібералізація закритих професій, реформа транспорту і жорсткість системи трудових і соціальних гарантій входять в зобов'язання Греції, які вона взяла на себе в травні 2010 року в обмін на 110-мільярдну кредитну підтримку ЄС і МВФ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...