Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
23430

Нардеп: заборона виїзду Ю.Тимошенко – звичайний запобіжний захід

Заборона виїзду за кордон –  звичайний запобіжний захід, прийнятий слідчим у відношенні підслідного під час кримінального розслідування. Як повідомили ІМК у прес-службі Партії регіонів, таку думку висловив голова підкомітету з питань цивільного законодавства парламентського Комітету з питань правової політики Владислав Забарський, коментуючи інформацію про те, що слідчий не дозволив Юлії Тимошенко виїхати за кордон.

"Підслідний має право оскаржити таке рішення і всі можливості для реалізації даного права. Якщо оскарження не відбувається, можна запідозрити підслідного в тому, що інформація про рішення слідчого просто використовується для створення певних інформаційних приводів і залучення інтересу громадськості до своєї персони", –  наголосив В.Забарський.

Політик зазначив, що приймати рішення в ході кримінального розслідування має право лише слідчий, який несе відповідальність за свої дії. Водночас він назвав стандартною практикою застосування щодо підслідного такого запобіжного заходу, як заборона виїзду за кордон. "Слідчий у кримінально-процесуальному праві –  фігура абсолютно самостійна. Він приймає рішення з приводу розслідування кримінальної справи і несе за них відповідальність. Тільки слідчий і прокурор можуть приймати рішення про те, які заходи необхідні, щоб забезпечити об'єктивне розслідування. Якщо прийнято рішення заборонити Юлії Тимошенко виїзд за кордон, отже слідчий має для цього підстави і несе відповідальність за таке рішення", –  наголосив депутат.

В.Забарський нагадав, що у підслідного є право оскаржити рішення слідчого. За його словами, якщо це право не використовується, можна припустити, що підслідний просто маніпулює інформацією про рішення слідчого. Парламентарій закликав не спекулювати фактами і не змішувати піар з кримінально-процесуальними процедурами. "Рішення слідчого можуть бути оскаржені прокурору, а в деяких випадках можуть бути оскаржені в суді. Таким чином, забезпечуються права особи, яка перебуває під слідством. Якщо оскарження не відбувається, це означає, що підслідний або згоден з рішенням слідчого, або просто намагається використовувати інформацію про ці рішення в якихось особистих цілях, наприклад, з метою піару", – переконаний політик.  

Нагадаємо, сьогодні Генпрокуратура відмовила Ю.Тимошенко у поїздці до Брюсселя. Як повідомляв ІМК, у партії "Батьківщина" розцінюють відмову слідчого Генпрокуратури надати відповідний дозвіл як шкоду іміджу України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram