Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 24 травня 2019 12:01
Новини: Економіка
13395

Для стабілізації ситуації у ТКЕ потрібні негайні зміни в Держбюджеті – експерт

Потрібно відпрацювати послідовну політику по відношенню держави до підприємств ТКЕ, а також підприємств водопостачання та водовідведення. Про це під час прес-конференції в медіа-холі ІМК повідомив президент Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів ЖКГ України Сергій Бульбас.

"Для того, щоб зараз стабілізувати ситуацію і не допустити подальших відключень (тепла. – Ред.), потрібно в найкоротші терміни внести зміни до Державного бюджету України на різницю в тарифах", - зауважив С.Бульбас.

Він нагадав, що на колегії Міністерства ЖКГ у жовтні була озвучена прогнозна різниця в тарифах за поточний опалювальний період порядку 6,4 млрд грн. "Це те, що держава повинна компенсувати. У грудні місяці були спроби провести взаємозалік на 2,4 млрд грн, але вони проведені не були. Для того, щоб стабілізувати ситуацію, потрібно в найкоротші терміни провести цей взаєморозрахунок шляхом внесення коректив до Державного бюджету", - додав експерт.

Також С.Бульбас вважає за необхідне сформувати ринкові механізми роботи галузі.

"Створити дійсні ринкові умови, за яких ті чи інші компанії, зацікавлені працювати на цьому ринку, прийшли б сюди на довгострокову перспективу з великими грошима, які дозволили б модернізувати цю галузь, тим самим як мінімум стабілізувати тарифи, а як максимум - зменшити їх шляхом скорочення витрат", - сказав С.Бульбас.

За його словами, повинна бути розроблена послідовна тарифна політика, має бути сформований реальний незалежний національний регулятор. Крім того, С.Бульбас вважає, що необхідно переходити від поняття "послуга" до поняття "товар". "Це означає взаємну відповідальність як виробника товару, так і споживача. Підприємство відповідає за якість виробництва одиниці товару, споживач має відповідати за розрахунок за цю якісну одиницю товару", - підкреслив він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...