Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
17400

Теплопостачальники вимагають списання штрафів за невчасну сплату за газ – експерт

"Ми працюємо і з комітетами ВР, і з міністерствами, і з іншими урядовими структурами, щоб штрафи і пені, які нарахували теплопостачальним підприємствам, були списані. Це не наша вина, що ми не сплатили вчасно за газ", – про це під час прес-конференції в медіа-холі ІМК повідомив президент Всеукраїнської асоціації "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук.

"У нас основний споживач – населення, 85% тепла споживає населення, і, відповідно, якщо є недоплата від населення, якщо тариф не відшкодовує витрати, ми вже несемо фінансові втрати. Крім того, штрафи і пені, які нам нараховують, ми не маємо куди пред’явити – в тарифах їх немає, не можна їх закласти, держава не відшкодовує штрафи і пені, які на сьогодні є", – наголосив А.Блащук.

Він розповів, що міністерство ЖКГ разом з асоціаціями розробило законопроект про списання штрафів і пені, у зв’язку з тим, що немає джерела їх відшкодування.

"Цей законопроект знаходиться на сьогодні в ВР, і коли він буде прийнятий, і чи буде прийнятий, важко відповісти. Але криза в теплопостачальних підприємств поглиблюється тим, що штрафи, пені, різниця в тарифах, яка не відшкодовується, все це лягає фінансовим тягарем на наші підприємства і не дає змоги нормально розрахуватись з НАК "Нафтогаз"", – сказав А.Блащук.

Водночас, за його словами, крім штрафів і пені, які нараховані за несплату за газ, є наказ Мінпаливенерго №288, який зобов’язує теплопостачальні підприємства за витрати тепла на власні потреби, на втрати в мережах оплачувати їх за цінами як для інших споживачів.

"Збитки для наших підприємств в рік – 1,5 млрд грн, і джерел покриття цих збитків на сьогодні немає", – додав А.Блащук.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram