Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 16 червня 2019 11:36
Новини: Економіка
18270

Відновлено експорт електроенергії з України у Білорусь - А.Клюєв

Сьогодні, 4 лютого, відновлено експорт електроенергії з України в Республіку Білорусь, сказав журналістам перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, повідомили ІМК у прес-службі урядовця. 

За його словами, це стало можливим після остаточного узгодження умов контракту між державними підприємствами "Укрінтеренерго" та "Біленерго". Домовленості передбачають постачання електроенергії з розрахунку 2,5 млрд кВт/г на рік, повідомив Андрій Клюєв. Він також зазначив, що досягнута домовленість про взаємовигідну ціну електроенергії, що постачається, розраховується за формулою, яка прив'язана до параметрів ціни оптового ринку України.

Також домовлено, що електроенергія, яка не надійшла у січні, коли тривали переговори, буде поставлена протягом лютого та березня, повідомив перший віце-прем'єр-міністр України. За його словами, об'єкти об'єднаної енергосистеми України повністю готові забезпечити потреби Білорусі і за своїми параметрами, і за обсягами складських запасів палива на електростанціях.

"Розширення економічного співробітництва вигідно обом країнам, взаємно доповнюючи одна одну, наші економіки стануть більш ефективними", - заявив перший віце-прем'єр-міністр України.

"Білорусь має потребу в електроенергії, а Україні вигідно поставляти її, тому що це додаткове завантаження цілого ланцюга підприємств - вугільників, транспортників та енергетиків, у першу чергу, теплових електростанцій; окрім цього, держава отримує додаткову валюту", - зазначив А.Клюєв. Він нагадав, що домовленості про розширення співпраці двох країн у паливно-енергетичній сфері були досягнуті ще восени 2010 року під час 19-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram