Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 26 травня 2019 04:32
Новини: Здоров'я
18345

79% кафе і барів Києва порушують закони щодо обмеження куріння

79% обстежених закладів громадського харчування порушують вимоги Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" № 2899-IV щодо обов'язку закладів громадського харчування виділити для осіб, які не курять, не менше ніж половину площі цих громадських місць, що розміщена так, аби тютюновий дим не поширювався на цю територію. Про це ІМК повідомили в прес-службі проекту "Київ без тютюнового диму".

 

З цих 79% порушників: 10% - взагалі не надають місця, для осіб, які не курять; 52% - виділяють менше 50% площі; 17% - хоч і виділяють половину площі, для осіб, які не курять, але тютюновий дим потрапляє в зону для некурців.

Окрім цього, майже половина зі ста закладів, які потрапили до моніторингу, порушують вимоги закону про розміщення у закладі графічних знаків із написами: "Місце для куріння", "Куріння шкодить Вашому здоров’ю" та "Куріння заборонено!"

Такі дані були отримані протягом останніх двох місяців - грудня 2010 та січня 2011, коли волонтери проекту "Київ без тютюнового диму" здійснили моніторинг барів, кав’ярень і ресторанів м. Києва. Метою було з’ясувати, як дотримуються законодавства щодо права людини на чисте повітря, яке незабруднене тютюновим димом, зокрема, як виконуються закони щодо обмеження тютюнокуріння у громадських місцях. Для моніторингу було обрано 100 закладів, у яких дозволено курити: кафе, бари, паби, ресторани (крім "фастфудів") - як у центрі, так і в інших районах Києва.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...