Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 01:25
Новини: Економіка
13140

Для освоєння нафтогазових родовищ необхідно створювати консорціуми - Міненерговугілля

Залучення міжнародних нафтогазових компаній і новітніх технологій є необхідною і пріоритетною умовою розробки великих родовищ вуглеводнів як у всьому світі, так і в Україні. Про це ІМК повідомили у прес-службі Міненерговугілля. 

"Освоєння Чорноморського шельфу і великих нафтогазових родовищ сухопутної частини України є одним зі стратегічних завдань економічного розвитку країни. Важливим чинником мінімізації ризиків, пов’язаних із його виконанням, має стати розробка і реалізація державної програми освоєння природних ресурсів морського шельфу і материкової частини України, а також відповідне коригування нормативно-правової бази, спрямованої на залучення до проектів найбільших вітчизняних і закордонних нафтогазових компаній", - ідеться у повідомленні міністерства.

За даними спеціалістів Міненерговугілля, розробка будь-яких великих родовищ є досить ризикованою справою. Серед цих ризиків вони виділяють: невизначеність ринкової ціни нафти і газу, коригування в оцінці запасів і собівартості видобутку, вірогідні економічні ризики, можливі витрати на програми безпеки навколишнього середовища тощо.

Для мінімізації зазначених ризиків під час розробки великих родовищ у всьому світі залучаються транснаціональні нафтогазові компанії, які мають необхідні технології й можливості залучення великих фінансових позик. В Україні йдеться про необхідність залучення компаній, які мають технології розробки глибоководних родовищ (Чорноморський шельф) і видобування нетрадиційних видів газу (сланцевий і шахтний метан).

Крім того, консолідація ресурсів для виконання великих проектів може бути забезпечена шляхом об’єднання компаній у консорціуми. Без створення консорціумів широке освоєння українських родовищ практично неможливе, вважають у Міненерговугілля.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...