Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 18 червня 2019 06:39
Новини: Культура
13065

УПЦ КП після відставки Л.Гузара надалі співпрацюватиме з УГКЦ

Повідомлення про відставку Верховного Архієпископа, глави УГКЦ Любомира Гузара в Київському Патріархаті сприймають з розумінням. Як повідомили ІМК у прес-службі УПЦ КП, це рішення – внутрішнє питання життя Греко-Католицької Церкви, і ми ставимося до нього з розумінням. За словами речника Київської Патріархії єпископв Євстратія (Зоря), згідно з канонами, за якими живе УГКЦ, досягнення архієреєм 75-літнього віку є підставою для звернення про відставку.

Єпископ Євстратій підкреслив, що відставка Л.Гузара не означатиме відхід владики від церковних справ. "Владика Любомир Гузар має і великий досвід церковного керівництва, і повагу та авторитет серед вірних УГКЦ та в суспільстві, а тому переконаний, що і перебуваючи на спокої, чи, як прийнято це називати у католицькій традиції, – на емеритурі, він буде впливати на життя УГКЦ. Мені здається, що його майбутнє становище можна буде певною мірою порівняти зі становищем Ден Сяопіна у Китаї: він не буде формальним керівником, але буде ідейним, духовним провідником", – сказав речник Київської Патріархії.

"Що стосується подальших відносин між Київським Патріархатом та УГКЦ, то я переконаний, що вони збережуться на існуючому рівні, – зауважив владика Євстратій. – Кардинал Любомир Гузар багато зробив для встановлення добрих міжцерковних відносин. Спільними зусиллями нам вдалося, хоч і не до кінця, відійти від того відкритого і силового протистояння, яке позначило православно–греко-католицькі взаємини на початку 1990-х років".

"Із суспільної точки зору Київський Патріархат та УГКЦ – патріотичні Церкви, бо вони виступають за збереження державності, суверенітету, незалежності України, за духовне і національне відродження українського народу. На ці питання в нас спільний погляд, який не раз був засвідчений як у двосторонніх, так і у багатосторонніх документах. Думаю, що так буде і надалі", – наголосив Єпископ Євстратій.

Речник Київської Патріархії не взявся прогнозувати, кого буде обрано наступником Любомира Гузара. "Київський Патріархат буде співпрацювати з тим главою УГКЦ, який буде визначений цією Церквою. Наскільки я знаю, за правилами таке обрання повинно відбутися в період не пізніше двох місяців. Думаю, що це не такий великий строк, і краще дочекатися рішення єпископського Синоду УГКЦ", – підсумував єпископ Євстратій.

Нагадаємо, як повідомляв ІМК, Блаженніший Любомир Гузар залишив уряд глави УГКЦ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...