Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 18 червня 2019 01:41
Новини: Економіка
50520

У 2011 році розміри допомог будуть вираховувати по-новому

Із затвердженням Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» набули чинності нові соціальні стандарти, які закладаються при розрахунку розміру державних соціальних допомог, – прожиткові мінімуми, повідомили кореспонденту ІМК у прес-службі Львівської міської ради.

У 2011 році установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 894 грн.; з 1 квітня – 911 грн.; з 1 жовтня – 934 грн.; з 1 грудня – 953 грн., а також для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

«Управління соціального захисту Львівської міської ради проводить призначення всіх державних соціальних допомог, розміри яких визначаються у відсотковому відношенні до затверджених мінімумів, з урахуванням того, що кожен квартал вони підвищуватимуться», - каже начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат Леся Дронь.

На цей рік в Державному бюджеті України рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям, у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних груп населення становлять: для працездатних осіб 21 відсоток; для дітей 50 відсотків; для осіб, які втратили працездатність та інвалідів 75 відсотків.

При цьому, розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям не може бути більше, ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

Рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2011 рік становитимуть:

Водночас, тепер діє новий порядок призначення допомоги при народженні дитини. З 1 січня набули чинності зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо виплати одноразової допомоги при народженні дитини. Відповідно до змін, ця допомога надаватиметься в розмірах не сталої величини, як це було до того, а з урахуванням прожиткового мінімуму. Тобто, у 2011 році розмір допомоги визначається:

на І дитину – в сумі кратній 22 прожитковим мінімумам

на ІІ дитину – в сумі кратній 45 прожитковим мінімумам

на ІІІ і кожну наступну дитину – в сумі кратній 90 прожитковим мінімумам.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні, решта суми допомоги виплачуватиметься на І дитину протягом наступних 12 місяців; на ІІ дитину – 24 місяців; на ІІІ і кожну наступну – 36 місяців. Щоб оформити допомоги, львів’янам слід звертатись до районних відділів управління соціального захисту за фактичним місцем проживання.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...