Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 18 липня 2019 16:43
Новини: Здоров'я
20280

До 2014 року Україна зможе перейти на медичне страхування – нардеп

Голова парламентського Комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва обіцяє, що вже до 2014 року Україна буде готова до переходу на медичне страхування. Про це ІМК повідомили у прес-службі народного депутата.

Прийняття протягом минулого року чотирнадцяти законів, у тому числі і чотирьох загальнодержавних програм, спрямованих на поліпшення медичного обслуговування, підтримка Верховною Радою шести постанов і розгляд понад 11 тисяч звернень від громадян - такий неповний перелік основних досягнень профільного комітету під керівництвом Тетяни Бахтеєвої. На черзі кардинальне реформування медичної галузі з переходом на оплату послуг медустанов, новий підхід до надання першої необхідної допомоги на селі з обов'язковим створенням у кожному населеному пункті фельдшерсько-акушерських пунктів і пунктів з надання першої необхідної допомоги.

"Наша держава вже давно зачекалася реформи, тому не дивно, що вона є однією з пріоритетних для Глави держави, - говорить Тетяна Бахтеєва. - Перш за все, ми повинні сьогодні чітко розмежувати поняття надання первинної і вторинної допомоги, таким чином зробивши медичне обслуговування найбільш ефективним, щоб людям з села не доводилося їхати сотні кілометрів на огляд до лікаря".

Запорукою успіху вирішення цього питання в Комітеті вважають комплексний підхід - збільшення фінансування, цільове забезпечення ліками та посилення кадрового потенціалу.

"На другому етапі, який плануємо завершити до кінця наступного року, хочемо випробувати реформу, запустивши її в дію у Вінницькій, Донецькій і Дніпропетровській областях, - пояснює Т.Бахтеєва. - Третій етап покликаний здійснити перехід від бюджетного утримування державних і комунальних закладів охорони здоров'я до принципу їх утримання за рахунок грошей, сплачених за надання конкретних медпослуг".

У комітеті розраховують, що таким чином уже до 2014 року нинішня система охорони здоров'я буде готова до переходу на медичне страхування. Ввести її в дію покликаний зареєстрований у Верховній Раді законопроект № 4744 "Про фінансування системи охорони здоров'я та обов'язкове медичне страхування".

При цьому Тетяна Бахтеєва уточнює: платитимуть тільки платоспроможні верстви населення. Ті, кому це не "по кишені", і далі будуть лікуватися за державний рахунок.

"Державне фінансування медицини має зберегтися, і реформа не знімає з держави відповідальності за здоров'я своїх громадян. Страхові внески - лише додаткове джерело доходів. Звичайно, держава і надалі буде піклуватися про малозабезпечених, пенсіонерів, інвалідів і дітей", - резюмувала Т.Бахтеєва. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram