Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 20 липня 2019 04:19
Новини: Політика
7680

В.Литвин написав лист В.Януковичу про громадянство

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин ініціює створення робочої групи з питань удосконалення законодавства про громадянство та ухвалення такого рішення відповідним Указом Президента України. Про це йдеться у листі Голови Верховної Ради України до Президента України Віктора Януковича, повідомили ІМК в прес-службі ВР.

 

Керівник парламенту констатує, що останнім часом у національних законодавствах окремих центральноєвропейських країн набрали чинності зміни, якими спрощено процедуру набуття громадянства особами, які мають етнічне походження з цих країн та проживають за їх межами.

Зазначені зміни до законодавства про громадянство, зазначає В.Литвин, призвели до певного напруження у політичних відносинах країн регіону, оскільки, наголошує В.Литвин, "стає цілком очевидною тенденція до запровадження низкою сусідніх з Україною країн політики просування власного громадянства та заохочення до набуття подвійного громадянства".

В.Литвин підкреслює, що з правової точки зору наявність подвійного громадянства в окремих етнічних групах в Україні, отриманого за національною ознакою, є порушенням вимог статті 4 Конституції України. "Водночас Законом України "Про громадянство України» прямо не заборонено набуття громадянами України громадянства інших країн та не передбачено будь-яких санкцій за це. Більше того, в ньому відсутній механізм, що дозволяв би здійснювати облік громадян України, які набули громадянство інших країн", - йдеться у листі.

В.Литвин повідомив, що до Верховної Ради України шостого скликання було внесено (в основному народними депутатами) низку законопроектів, спрямованих на врегулювання проблеми подвійного громадянства.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...