Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 19 липня 2019 00:54
Новини: Політика
11955

Проблеми дитячої онкології мають стати центром уваги влади – В.Литвин

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин зустрівся сьогодні з керівництвом Фонду допомоги онкохворим дітям (м. Суми), хворими дітьми та їхніми батьками, а також студентами-волонтерами. Про це ІМК повідомили у прес-службі ВР.

Як зазначила під час зустрічі президент Фонду Валентина Маркевич, завдяки підтримці ініціатив Фонду з боку В.Литвина, за минулий рік було досягнуто великих успіхів в організації та фінансовому забезпеченні лікування онкохворих дітей за кордоном. "Нам вдалося врятувати більше 50 дітей та дорослих, які отримали висококваліфіковану медичну допомогу в різних країнах світу", – сказала вона.

Але, на жаль, багато проблем, пов’язаних із діагностикою, лікуванням та реабілітацією дітей, хворих на рак, залишаються в Україні нерозв’язаними. Переважна більшість дітей з онкогематологічними захворюваннями потребують лікування за кордоном, на що державним бюджетом 2011 року за програмою "Лікування громадян за кордоном" передбачено близько 14 млн грн.

"Але цієї суми недостатньо, адже в черзі Міністерства охорони здоров’я України вже перебуває 21 людина, семеро з яких – діти", – зауважила В.Маркевич.

Коштів на медичне обслуговування дітей з онкологічними захворюваннями у держбюджеті нинішнього року взагалі не передбачено, оскільки державна програма "Дитяча онкологія" на 2006-2011 роки вже завершилася, а нова програма ще не затверджена.

За словами В.Литвина, ця проблема має стати центром уваги для влади та громадськості. "Статистика щодо захворюваності та смертності від цієї страшної недуги, особливо серед дітей, має слугувати мобілізуючим фактором для того, аби ми з максимальною відповідальністю поставилися до необхідності прийняття непростих рішень. Починати потрібно із розробки заходів попередження та профілактики онкозахворювань, ефективність яких залежить від захисту довкілля, чистоти повітря, якісної води та харчування", – сказав Голова ВР.

Він пообіцяв доручити відповідним комітетам підготувати проект закону, яким би передбачалося збільшення видатків на лікування онкохворих дітей за кордоном, а також звернутися до Прем’єр-міністра України і керівника МОЗ із пропозицією про розробку та затвердження державної програми "Дитяча онкологія" на 2011-2016 роки. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...