Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 18 липня 2019 12:19
Новини: Культура
12960

В Україні пройде фестиваль ломографії

У травні в київській галереї "Лавра" відбудеться Міжнародний фестиваль ломографії в Україні LOMOFEST. Як повідомили ІМК організатори заходу, основною метою фестивалю є долучення України до країн світу, охоплених ломографією.

Ломографія – вид аналогової фотографії, а також тренд та модна течія в сучасному мистецтві, що ставить за мету знімкування життя в усіх його проявах таким, як воно є кожної миті. Підтримується та розвивається Ломографічною спілкою із штаб-квартирою у Відні.

У програмі Міжнародного фестивалю ломографії у Києві – створення арт-об’єктів та інсталяцій із сотень тисяч знімків від ломографів з усього світу, фото-квести, конкурс фотографій, демонстрація фільмів про ломографію, відеоарт, майстер-класи з фотографування, проявки плівок та друку фотографій і лекції фотографів зі світовими іменами, що також є адептами ломографії; виставки ломокамер та аксесуарів. Крім того – концерти, танцювальні вечірки, виступи DJ. Також у рамках LOMOFEST’у буде створено багатометрову міжнародну ломостіну – колаж із фоторобіт учасників фестивалю.

Загалом участь у заході візьмуть відомі фотографи, дизайнери, художники та відеохудожники з України, Росії, США, Естонії, Німеччини та Австрії. Крім того, LOMOFEST відвідає й офіційна делегація Ломографічної спілки з Відня.

Зараз триває акція LOMOFEST Express – створення ломостін у великих містах в усіх регіонах України. Express стартував 15 грудня і вже побував в Одесі, у Рівному та в Харкові. Наступні зупинки – Сімферополь, Львів, Донецьк та інші обласні центри. Під час фестиваю добірки робіт українських ломографів також буде долучено до великої міжнаціональної ломостіни.

У планах організаторів фестивалю та Міжнародної ломографічної спілки – відкриття Офіційного представництва ломографії в Україні, де всі бажаючі зможуть отримати знання, інформацію, техніку і можливість творчо самовиражатися та жити яскравіше. Офіційні представництва ломографії вже проводять свою діяльність у понад 75 країнах світу.

Фестиваль обіцяє змінити ставлення до аналогової фотографії як до "застарілої" форми візуального мистецтва. Завдяки фестивалю Україна зробить ще один крок на шляху до реалізації спільних арт-проектів творчої молоді із країн СНД та Європи. Свою місію організатори бачать у розвитку, підтримці та інтеграції одного з видів сучасного мистецтва в Україні, здатного надихнути тисячі людей рушити назустріч радості пізнання й творення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...